Програма «Життя міста»

У розділі: 13892 відео | АрхівRSS
У Полтаві провели наукову конференцію присвячену відомому літописцю Самійлу Величку
263

У Полтаві провели наукову конференцію присвячену відомому літописцю Самійлу Величку

З нагоди 349 -ї річниці від дня народження козацького літописця Самійла Величка, в Краєзнавчому музею провели наукову конференцію. Його постать залишила чималий відбиток в історії нашої країни. Він є автором відомого Літопису козацької слави. Будучи уродженцем села Жуки, Полтавської області, автор не раз згадував рідну землю у своєму творі.

Олександр Супруненко-директор Полтавського краєзнавчого музею

«Це найбільший прозово-історичнй літературний твір, який охоплює історію України від Богдана Хмельницького до 1700, а фактично до 1723 року»

У своєму літописі, Самійло Величко описав діяльність гетьманів Виговського, Брюховецького, Дорошенка, Самойловича та Мазепи. Розповів про політичні здобутки та помилки часу створення європейських національних держав. Саме він остаточно засвідчив домінування європейського вектору в українській політиці.

Віктор Кожемяк-голова Полтавської районної ради ветеранів

«Завдяки йому ми маємо якісь відомості про ті часи, про Полтавську битву, взагалі про історію нашого Полтавського краю» «Якби його не було, то ми б не знали, що відбувалось у ті буремні часи, тому що мало залишилось свідчень тих часів нашої історії, нашої країни»

Наступного року, на честь ювілею від дня народження Самійла Величка, у місті планують провести низку святкових заходів, анонсував Олександр Супруненко