Програма «Життя міста»

У розділі: 13160 відео | АрхівRSS
Реальне підвищення пенсій відчують 343 тисячі пенсіонерів Полтавщини
574

Реальне підвищення пенсій відчують 343 тисячі пенсіонерів Полтавщини

З 1 березня в Україні розпочалася виплата пенсій у підвищеному розмірі. На Полтавщині новації Пенсійного фонду відчують 343 тисячі літніх людей. В середньому вони отримають на 255 гривень більше. Але не всі пенсіонери одержать однакову суму,- зазначив на прес-конференції перший заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України Володимир Носенко.- Це залежить від формули перерахунку, що передбачена законом.

ВОЛОДИМИР НОСЕНКО, перший заступник начальника ГУ Пенсійного фонду України в Полтавській області
Підставою для виплати березневих підвищень до пенсій є Закон України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» в редакції від жовтня 2017 року або так званий Закон Про пенсійну реформу.Саме тоді в статтю 42 були внесені норми, які передбачають щорічне підвищення пенсій, починаючи з 2019 року на відповідний індекс. Цей індекс прямо прописаний в Законі і він складає не менше 50 відсотків темпів зростання середньої заробітної плати по Україні і не менше як 50 відсотків зростання індексу споживчих цін.

Пенсіонери, які свого часу отримували високу зарплату, одержать, відповідно, більшу надбавку,-наголосив Володимир Носенко.- Українцям з мінімальною пенсією доведеться розраховувати на підвищення виплат до розміру прожиткового мінімуму.

ВОЛОДИМИР НОСЕНКО, перший заступник начальника ГУ Пенсійного фонду України в Полтавській області
Я думаю, що більшість пенсіонерів знають свою формулу обчислення пенсій, коефіцієнт страхового стажу, заробітку і базову середню зарплату.04:02+04:12 Починаючи з 1 березня в цю формулу внесено зміни, яка передбачає, що базова середня заробітна плата множиться на 1,17 відсотка.
Важлива новація цьогорічних перерахунків - доплати за попередні роки у сумі 2410 гривень, які виплачуватимуть рівними частинами у березні та квітні літнім людям з найнижчими пенсіями. Загалом же не всі полтавці отримають підвищення пенсій,-зауважив посадовець.

ВОЛОДИМИР НОСЕНКО, перший заступник начальника ГУ Пенсійного фонду України в Полтавській області
Не проведені збільшення пенсій перш за все пенсіонерам силових структур, оскільки їм відповідні перерахунки були проведені раніше.08:55+09:02 Це пенсіонери, які звернулися за призначенням пенсій протягом останніх двох років.Тому що в разі такого звернення вони не підпадають під дію постанови, тому що при обчисленні пенсій в тій формулі уже було закладено підвищений її показник.

Всього для перерахунків пенсій область одержала майже 190 мільйонів гривень з державного бюджету, а також понад 230 мільйонів на виплату субсидій, яка здійснюється через органи Пенсійного фонду,- додав Володимир Носенко. А 80 тисяч полтавців продовжують отримувати пенсію мінімальну або менше мінімального розміру.