Програма «Життя міста»

У розділі: 13892 відео | АрхівRSS
Почався Великий піст
188

Почався Великий піст

У понеділок 11-го березня всі віруючі православної церкви починають життя у Великому пості. Триває він 48 днів. Перші 40 - Чотиридесятниця, Лазарева субота - шоста субота посту, Вхід Господній в Єрусалим - шоста неділя посту і - Страсна седмиця або Страсний тиждень. Нинішнього року Великий піст починається 11 березня і завершується 27 квітня,- розповідає священик.

ОТЕЦЬ ВАСИЛЬ, священик
" Великий піст - це період справді нашого з вами духовного звершення. І Великий піст є для того, щоб людина відновила Богоспілкування. Саме в період Великого посту ми маємо можливість відновити в собі духовну природу , ту, яку, на превеликий жаль, через наші гріхи втрачаємо. Це один із найсуворіших постів і можливість зрозуміти, що піст створений для людини як можливість в першу чергу духовної праці над собою. "

Під час посту звершується тілесна і духовна підготовка до свята Пасхи,- говорить полтавка Ніна Щербакова. Духовна підготовка, на її думку, полягає в тому, що в дні посту необхідно більше уваги приділяти молитві, читанню духовних книг, сповідям.

НІНА ЩЕРБАКОВА, полтавка
"Ви знаєте, перше всього це повинна бути душевна настроєність.Тільки так.А як говориться, одразу плигнуть в канаву, то не получиться.І взагалі їда - це не основне.Основне - духовна їда.Основне - молитися і молитися так, щоб ти зміг до Світлого Воскресіння Божого приблизитись уже з чистою душею і чистими помислами."

Тілесна підготовка до Великого посту - це утримання від непісної їжі. Для того, щоб душею і тілом відчути радість і святість від прийому їжі, вона повинна бути різноманітною, але простою.

ЛЮДМИЛА ПЕТРІВНА, полтавка
" Не купую м»яса, а все остальне їмо, що єсть. Оце такий пост.Воно й нема за що счас, особенно не розжируєш.І оце тільки що в Церкву ходила, поставила свічечку за здравіє, так що нада думать і о здоров»є своїх і ближніх."

МАРІЯ, полтавка
"Ні, я не постую, потому що в мене багато захворювань.А так стараюся придержуватися всігда поста, тому що мені багато їсти не можна. Я стараюсь ні з ким не ссоритись, ні з ким не враждувати. "

Закінчується піст у неділю, 28 квітня. У світле свято Христового Воскресіння можна вживати будь-які страви та продукти, однак до звичного раціону треба повертатися дуже ретельно,-радять медики. Звичні продукти в меню рекомендується додавати поступово, невеликими порціями. Таким чином можна вберегти організм від переїдання і зробити піст корисним для фізичного здоров»я та духовного розвитку.