Програма «Життя міста»

У розділі: 13831 відео | АрхівRSS
У Полтаві провели творчий конкурс «Шевченкові думи»
433

У Полтаві провели творчий конкурс «Шевченкові думи»

У Полтаві провели творчий конкурс «Шевченкові думи». Учасники декламували вірші Кобзаря Тараса Шевченка. Організатори заходу – Студентська Рада міста Полтава та управління у справах сім`ї, молоді та спорту Полтавського міськвиконкому. Начальник управління Олена Бабенко говорить, - конкурс проводять уже вдруге, проте це унікальна подія для нашого міста.

Олена Бабенко, начальник управління у справах сім`ї, молоді та спорту Полтавського міськвиконкому
«Записалися через онлайн реєстрацію 40 учасників. Ми навіть не знаємо хто це. Це студенти, це молодь.»
 «Багато студентів, які навчаються у наших вузах інтернаціональні, з інших країн, теж цікаво, що вони нам покажуть. Власне, твори Шевченка перекладені багатьма мовами і кожна нація знаходить у них щось своє, принагідне до себе.»

Серед членів журі студентський мер Полтави Сергій Шабельник. Розповідає, - декламувати вірші забажали представники всіх вишів міста.

Сергій Шабельник, студентський мер Полтави
 «Учасники будуть декламувати вірші Тараса Шевченка на різних мовах, різних жанрах, буде як музичний супровід, так і фото презентації, які підготували наші учасники.»
«Мета цього заходу - це вшанування пам’яті видатного письменника, поета Т.Г.Шевченка.»

Заступник голови фракції «БПП «Солідарність» у міській раді Олександр Глазов запевняє, подібні заходи у нашому місті надають юнакам та дівчатам можливості до реалізації власного творчого потенціалу та додає - молодь на творчість потрібно надихати.

Олександр Глазов, заступник голови фракції "БПП "Солідарність" у Полтавській міській раді
«Захід, який надає можливість для самореалізації, для розвитку. Коли ти досягаєш певного рівня в декламуванні, чи у даному напрямку, виходиш на загальноміський рівень і зростаєш.»

Один з учасників поетичного конкурсу Кенеді готувався до конкурсу 4 місяці. Сам родом з Нігерії. У Полтаві проживає понад рік.

Кенеді Укату Чидера, учасник конкурсу «Шевченкові думи»
«Я навчаюсь в УМСА. Зараз я на першому курсі в медичному факультеті. Останні роки я на підготовчому відділенні української мови.»
«Я дуже люблю вірш Тараса Шевченка. Сьогодні я буду читати «Борітеся, поборете!».

А от інша учасниця Оксана декламує «І мертвим і живим…». Навчається у педагогічному університеті. Готувалась до конкурсу місяць.

Оксана Рись, учасниця конкурсу «Шевченкові думи»
 «Патріотичний, розказує той стан, який зараз на душі. Поділитися з оточуючими, з людьми, яким теж це цікаво.»
 «Хотілось прийти і так розповісти. Можливо, те що є зараз, те, чого б хотілось.»

«Шевченкові думи» присвятили 205 річниці з дня народження поета. Призерам конкурсу вручили дипломи та подарували книги про долю Кобзаря, а всі учасники отримали подяки за участь.