Програма «Життя міста»

У розділі: 13831 відео | АрхівRSS
Колишні артсклади. Історія оренди цих ділянок у Полтаві
827

Колишні артсклади. Історія оренди цих ділянок у Полтаві

Ще з 2006 року тягнеться історія оренди землі на території артскладів. Тоді там хотіли збудувати багатоповерхівки, та дехто був проти, пояснюючи тим, що там можуть знаходитися останки захоронення жертв концтабору. Щоб з’ясувати це у 2006 році міська влада звернулась до «Центру охорони та досліджень пам’яток археології» Полтавської обласної ради.

Вячеслав Шерстюк, завідуючий відділом КЗ «Центр охорони та досліджень пам’яток археології» Полтавської обласної ради "Провели там невеликі дослідження, зокрема, ми близько 10 траншей заклали. Місць фактично точного розташування цих захоронень на той час ніхто не знав. Результати були нульові тому що не знайшли жодних археологічних , ні поховальних об’єктів ."

За словами археологів , на цій території уже давно проводилася наукова робота. Територія , де , ймовірно ,можуть знаходитися останки захоронення жертв концтабору, - досить велика, і для конкретного пошуку та послідуючих дослідницьких заходів потрібно знати більш чітке місцезнаходження.

Олександр Супруненко, директор Полтавського музею імені В.Кричевського "Частина території, де ми знаходимося була перевірена археологічно на предмет наявності якихось археологічних решток. Цікаво те, що ті роботи, які ми проводили серед численних гармат, які тут не існують, ми бачимо старі зруйновані корпуси військової частини."

На двадцять першій сесії Полтавської міської ради депутати підтримали питання «Про внесення змін до рішень міської ради». Згідно з ним ухвалили виставити на аукціон земельні ділянки на артскладах. Голова фракції «БПП «Солідарність» у Полтавській міськраді Андрій Матковський говорить: понад десять років тому територія колишніх артскладів була надана в оренду підприємству «21 століття», яке за цей час сплатило до міського бюджету понад 8 мільйонів гривень, але через кризу нічого не збудувало.

Андрій Матковський, голова фракції «БПП «Солідарність» у Полтавській міськраді "Ми хочемо розібратися, щоб ніяким чином не постраждали ті поховання, якщо вони дійсно були, хоча жодного документу в архівах не знайдено, що там є якась проблема. Більш того можу сказати, що в 2006 році ми вже передавали цю земельну ділянку київському підприємству і тоді вони залучали фахівців, які проводили там дослідження і жодних залишків там знайдено не було. "

Міська влада має підписати і проконтролювати угоду із майбутнім забудовником, щоб проводились земельні роботи під наглядом громадськості і археологічних служб,-зауважує голова фракції «БПП «Солідарність» у Полтавській міськраді Андрій Матковський.

Андрій Матковський, голова фракції «БПП «Солідарність» у Полтавській міськраді "Коли там будуть проводитися якісь підготовчі роботи ми обов’язково з усіма архівами , з державними органами це зробимо , а по-друге , якщо в ході вже якихось земляних робіт буде знайдено якісь залишки , то з залученням громадськості , з залученням фахівців , відповідно до діючого законодавства створимо меморіал і зробимо сквер. "

Територія колишніх артскладів входить до територій детального плану , яка була розроблена за рішенням сесії Полтавської міськради та затверджений у 2016 році,-говорить головний архітектор Полтави Микола Шевельов.


Микола Шевельов, головний архітектор Полтави "Під час розробки детального плану збиралися установлені вихідні дані, зокрема, отримувалася інформація від уповноважених органів охорони культурної спадщини , де , зокрема, значилося , що на частину території проектування , а вона складає близько 90 га , а саме у південно-східній частині. "

Для розміщення об’єктів містобудування може розглядатися близько 50 га,-додає головний фахівець комунальної організації «Інституту розвитку міста» Полтавської міськради Вадім Вадімов .


Вадім Вадімов, головний фахівець КО «Інституту розвитку міста» Полтавської міськради " Територія на якій може бути соціальне житло , саме те, що дасть нам можливість збільшити житло забезпеченість наших мешканців  Певні території підпадають під меморіалізацію , тобто, ні в якому разі не потрібно відкидувати нашу історію , потрібно все ж таки просторово зафіксувати і подати це належним чином , оформивши це ландшафтними знаками, пам’ятними "

Олександр Регін- головний архітектор проекту даних ділянок. Говорить: на території артскладів буде розміщений житловий район.

Олександр Регін, головний архітектор проекту " При разработке детального плана были учтены материалы изысканий , которые проводили археологи , эти все материалы были найдены как исходные даные и эта територія была отсечена проездом , потому именно на той територии предлагается музейный комплекс. "

За словами Андрія Матковського, при забудові територій артскладів , міська рада прикладе максимум зусиль аби жодним чином не невілювати пам"ять про загиблих у другій світовій війні.