Програма «Життя міста»

У розділі: 13831 відео | АрхівRSS
Архітектори презентували ескізні проекти вулиці Лазурна у Полтаві
403

Архітектори презентували ескізні проекти вулиці Лазурна у Полтаві

У Полтаві презентували ескізні проекти концепції вулиці Лазурна. Всього таких 2. Над розробкою працювали різні групи архітекторів. Їх керівники Марина Дронь та Володимир Гузік. Для обговорення проекти показали представникам міської влади та громадськості.

Марина Дронь, керівниця групи архітекторів ескізного проекту вулиці Лазурна
«Концепція - це навіть ще не ескізний проект. Це попереднє представлення того як воно може бути і для чого воно потрібно. Є відповідні критерії, згідно яких потрібно розцінювати цю роботу. це в першу чергу доступність.» «Далі йде етап розробки проектних пропозицій, робочої документації, згідно з чинним законодавством.»

Інтегрований розвиток міст в Україні фінансує Уряд Німеччини та Швейцарії. Екскізні проекти вулиці Лазурна створили у рамках реалізації Концепції інтегрованого розвитку «Полтава 2030». При розробці враховували потреби пішоходів, велосипедистів та людей з обмеженою мобільністю.

Олександр Нестеровський, ключовий експерт інфраструктурного проекту концепції вулиці Лазурна у Полтаві
«Акценти ставили, в першу чергу, на те, хто буде користуватись цією вулицею. Тобто, ми не концентрувалися на мобільному транспорті, як основному, а як однієї з складової всієї концепції.»
«Велосипедний транспорт, пішоходи, безбар`єрний доступ до зупинок громадського транспорту і т.д.»

Концепцію магістралі розробляли в рамках плану сталої мобільності міста, яка є світовим експертом. Відтак, перевагу надавали саме громадському транспорту. Депутат міської ради Андрій Матковський говорить, - дорога може слугувати новим маршрутом. Це розв’яже проблему багатьох полтавців. Адже, Лазурна поєднає мікрорайони, між якими маршрут для громадського транспорту досі не прокладено.


Андрій Матковський, депутат міської ради
«Краще хай держава виділяє і допомагає місту вирішувати саме цей проект, ніж вкладити гроші сьогодні на об`їзну дорогу. По великому рахунку об`їзна дорога мало що вирішує.»
 «Саме 3 км вулиці Лазурної для міста Полтави - це дуже важливий проект, дуже цікавий проект і їм треба займатися. І ми бачимо, що першим етапом якраз має бути об’єднати частину вулиці, де люди не можуть до Садів доїхати, якраз цей проект може питання вирішити для сотень тисяч людей нашого міста.»


Одна з основних засад інтегрованого розвитку - ущільнити забудову міста, максимально використовуючи вільні ділянки. Втіленням такого підходу є перспективна забудова мікрорайонів 57-й та Артсклади. Саме вулиця Лазурна може поєднати їх та мікрорайон Половки з центральною частиною міста.