Програма «Життя міста»

У розділі: 12540 відео | АрхівRSS
Працівники "Укрзалізниці" у Полтаві вийшли на мітинг
613

Працівники "Укрзалізниці" у Полтаві вийшли на мітинг

У Полтаві мітингували залізничники. Вони мають низку вимог до Кабміну, Правління та Наглядової ради АТ «Укрзалізниця». Одна з них - підвищення зарплати до 1/15 від заробітку Голови правління «Укрзалізниці».

Анатолій Клименко, голова дорожнього комітету Вільної профспілки Машиністів України Південної залізниці
 «Правління Укрзалізниці поробили собі заоблачні, як кажуть, захмарні зарплати від 150 тисяч на місяць до мільйона. І сидять керують, роздарують штати. Більш того, роздуваючи, штати Держдепартаменту Укрзалізниці вони скорочують робочі професії.»

Серед вимог залізничників і повернення права виходу на пенсію на пільгових умовах. Раніше їх відправляли на заслужений відпочинок у 55 років. Тепер змушені працювати до 60-ти.

Сергій Носаненко, машиніст АТ «Укрзалізниця»
«Постановою Кабміну були відмінені пільги на раніше уход на пенсію на 5 років. Состав весь ізношений, ремонту ніякого і пільги забирають.» 00:17

Юрій Лукашенко, машиніст АТ «Укрзалізниця»
 «На наших електровозах, на наших машинах, які убиті повністю виробити до такого сроку нереально.» 00:39

Серед пікетувальників - Віктор Печерій. Він водій електровозу уже 32 роки. Скаржиться, -режим роботи локомотивних бригад перевищує рекомендований медиками. Тобто, водії потягу не достатньо відпочивають, аби довезти пасажирів чи вантаж гарантовано безпечно.

Віктор Печерій, машиніст АТ «Укрзалізниця»
 «Не влаштовують умови праці не належні. Требування, як кажуть, європейські, а зарплати мізерні.» 00:47
«Стара техніка, запчастин немає.»

Подібні пікети влаштували у декількох облатях країни. Вимоги залізничників затверджені Координаційною радою Вільної профспілки Машиністів України. Є й відповідний документ. Представники професії запевнили, якщо до них не дослухаються -зупинятимуть потяги.