Програма «Життя міста»

У розділі: 14437 відео | АрхівRSS
"Солоне мистецтво"представила полтавцям  Юлія Швець.
463

"Солоне мистецтво"представила полтавцям Юлія Швець.

Солоне мистецтво» представила полтавцям жителька села ВОдяне Чутівського району Юлія Швець. Це - її перша виставка творчих робіт із солоного тіста. Уже протягом семи років мисткиня створює унікальні картини-барельєфи, які ще називають «об»ємним живописом» або «несправжньою майолікою».

ЮЛІЯ ШВЕЦЬ, автор виставки
" Я не малюю, в мене роботи я їх просто бачу і в мене вимальовується якась картина і потім я починаю ліпити.Коли я це все ліплю, я наліплюю елементи і складаю такі, як пазли і складається потім в мене картина викладаються такі елементи картин."

Пані Юлія викладає біологію і хімію в школі, а після уроків веде гурток «Об»ємна пластика», де навчає малечу мистецтву виробів із солоного тіста. На її думку, кожна дитина має свій неповторний дар, який потрібно помітити, віднайти, відшліфувати. І тоді він засяє коштовним діамантом.

"Коли дивишся, хочеться взяти цю квіточку чи он гранат, хочеться взяти той гранат і покуштувати, настільки це природно, як це вам вдається, як можна так створити?- Я навіть сама не знаю, іноді щось починаю робити, я думаю, як це воно все вийде. А воно потім якось виходить, мені хочеться відтворити так, як воно є насправді - кольори передати, щоб кожна квіточка ніби вітер загинає пелюстку, хоч я розумію, це солоне тісто, отак виходить."

Виставку відкрили в літературному кафе обласної бібліотеки імені Котляревського. Вражені солоним мистецтвом як організатори, так і гості - учні полтавських шкіл.

НІНА КЛИМКО, завідувач відділом бібліотеки
"От мене що найбільш вражає, що Юля своїм мистецтвом вона відновлює оті українські народні звичаї, оте мистецтво цього ліплення.Адже це суто наше, українське, в жодній країні світу немає такого."

МАША МАТЕРИНКО, 11 років
" Картини на цій виставці мені подобаються тим, що вони  об»ємні і дуже оригінальні."

Більше тридцяти картин художниці нині знаходиться в приватних колекціях. Вартість кожної роботи шанувальники оцінюють від трьох тисяч гривень.