Програма «Життя міста»

У розділі: 14437 відео | АрхівRSS
Про ситуацію із захворюваністю на туберкульоз в Україні та області розповіли на засіданні Координаційної ради
323

Про ситуацію із захворюваністю на туберкульоз в Україні та області розповіли на засіданні Координаційної ради

Про ситуацію із захворюваністю на туберкульоз в Україні та області розповіли на засіданні Координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції /СНІДУ та боротьби з наркоманією. Так повідомили: Полтавщина в числі областей, де рівень захворювання один з найнижчих. Минулоріч в Полтавській області захворюваність на всі форми туберкульозу порівняно з 2017 зменшилася на 8% і становить понад 48 на 100 тисяч населення , повідомив головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру Володимир Печериця .

Володимир Печериця, головний лікар Полтавського обласного протитуберкульозного диспансеру"До 23% випадків захворювання залишаються невиявленими, а це резервуар для нового поширення. На сьогоднішній день великим завданням є те, що ми переходимо на лікування новими препаратами, на сучасні , новітні схеми лікування. "

Головний лікар Полтавського обласного протитуберкульозного диспансеру додає: виявити туберкульоз у всіх людей неможливо, пояснює чому.


Володимир Печериця, головний лікар Полтавського обласного протитуберкульозного диспансеру "Відсоток людей дуже замалий, але говорити , що ми виявляємо всіх хворих теж не можемо , хворі виявляються там , дек є бацилярні хвороби.  Щорічно виявляємо десь 4-8 дітей і від 5-6 підлітків. "

В області традиційно проводиться місячник боротьби з туберкульозом . Він допомагає привернути увагу до масштабів хвороби, способів її профілактики і лікування .Учасники засідання прийняли за основу план заходів місячника. Зокрема, планують провести скринінгове анкетування в Центрі для бездомних, Кризовому центрі для жінок і в трьох колоніях у Полтавському районі.


Ніна Дурдикулієва, головний лікар Полтавського обласного Центру здоров’я , "Дуже великий інформаційний супровід проведення заходів в рамках місячника , ми розуміємо не все населення знає первинні ознаки туберкульозу , а це перш за все , кашель протягом триух тижнів , температура і деякі інші симптоми. "


Цьогоріч місячник боротьби з туберкульозом пройде пройде з 15 березня по 15 квітня.