Програма «Життя міста»

У розділі: 14770 відео | АрхівRSS
1-го квітня відзначають міжнародний день птахів
268

1-го квітня відзначають міжнародний день птахів

1 квітня 1906 року була підписана конвенція з охорони птахів. Відтоді цю дату прийнято вважати міжнародним днем пернатих, покликаного звернути увагу людства на проблеми збереження пташиного світу, адже вони стосуються всіх країн і континентів. У Полтаві найпопулярнішими птахами є голуби. Навіть,жартома полтавці театральну площу називають площею Святого Марка, що у Венеції, де незліченна кількість голубів розгулюють по площі і стали невід'ємною частиною міського пейзажу.

Настя Добряк студентка
«На мою думку ці птахи є вже якимось символом Полтави.»
«Я вважаю,що вони є частиною міста, є символом. Через те,що багато полтавців приходять сюди їх погодувати, гуляють зі своїми дітьми і ця площа знана у Полтаві і я думаю, ЩО БЕЗ ГОЛУБІВ вона вже втратить весь такий сенс.»

Часто думки людей про голубів розходяться і цим самим птахам загрожує небезпека. Одні прогулюючись в парку можуть взяти голуба на плече і погодувати його насінням або хлібом. Інші вважають, що ці пернаті є ворогами для людського організму.

«Я считаю, что очень классно,что здесь находятся птички, потому что,когда у нас нет пар,мы можем прийти сюда и насладится природой,покормить птиц, быть ближе к природе.»
«Я считаю, це харош, потому шо голубей осталось очень мало.»
«Кормим з балкона, шо єсть отходи там,шкурочки із бурячка і морковки з картошечки вони поїдать,а лєтом поляно шо клюють врєдітєлєй з дерев.
«Мені більше подобаються ворони чим голуби, потому шо голуб це сама страшна птиця, грязна, переносе всі болячки на людей, поетому ворона для мене краще.»
Для того, щоб здоровий голуб захворів інфекційною хворобою, або нею заразилася людина, насамперед необхідний безпосередній контакт з організмом який хворів або перехворів цим захворюванням і в цей час є бацилоносієм. У цьому випадку проявляються два процеси: при першому - передача збудника проходить від голуба до голуба, а при другому - від голуба до людини. Тож варто бути обережними при контакті з такими птахами, але і відрікатися від них не можна. Птахів треба підгодовувати,але не з рук, а краще це робити за допомогою годівничок.