Програма «Життя міста»

У розділі: 9871 відео | АрхівRSS
На Полтавщині другий тиджень виписують електронні рецепти
144

На Полтавщині другий тиджень виписують електронні рецепти

За тиждень на Полтавщині виписали понад 15 тисяч електронних рецептів. Відпустили у 3 рази менше. Нововведення діє за програмою «доступні ліки». Тему обговорювали на брифінгу в Департаменті охорони здоров`я облдержадміністрації.

Ігор Куделич, заступник директора Департаменту охорони здоров’я ОДА
 «Що відбувається по поводу відпущених електронних рецептів. Полтавська область займає 9 рядок. Вчора було 11. Можна сказати, що ми набираємо оберти.»
 «Відпущено рецептів - 4549.»

Видають ліки за електронним рецептом уже 230 аптек області. Не обходиться і без проблем. Як комунальна, так і приватна мережа долучається не активно, - додає Ігор Куделич.

Ігор Куделич, заступник директора Департаменту охорони здоров’я ОДА
 «Вони зареєструвались договір з НСЗУ заключили. Але дуже повільно включаються в процес програми «Доступні ліки». 
 «Комунальна мережа, так і приватна мережа, я з ними спілкуюсь постійно. Є деякі питання, є черги. Механізм новий, потребує вивчення.»

У рамках пілотного проекту на Полтавщині використовують телекомунікаційні засоби в закладах охорони здоров’я у селах. Директор профільного Департаменту Віктор Лисак говорить, - система уже працює. Нещодавно отримали у МОЗ дозвіл на закупівлю додаткового обладнання.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я ОДА
 «Стоїть комп’ютер, програма, яка може все подати, лікар дивиться даний запит і дає відповідну консультацію. Або говорить, що все одно треба йому зробити те, чи те.»  «Ми згрупували необхідне медичне обладнання цифрове, яке треба закупити.» 

Віктор Лисак зазначив, - телемедицина економить час пацієнта. Адже, йому не потрібно стояти в чергах.