Програма «Життя міста»

У розділі: 9871 відео | АрхівRSS
До Міжнародного дня польоту людини до Космосу відкрилася виставка "Увертюра космічної ери".
93

До Міжнародного дня польоту людини до Космосу відкрилася виставка "Увертюра космічної ери".

Дванадцятого квітня в Україні святкують День працівників ракетно-космічної галузі і Міжнародний день авіації та космонавтики. Дата присвячена першому польоту людини в космос. 12 квітня 1961 року Юрій Гагарін здійснив перший орбітальний обліт планети Земля. Він стартував з космодрому "Байконур" на кораблі "Восток-1". За 108 хвилин подолав 41 тисячу кілометрів і здійснивши один виток навколо успішно приземлився.

Владлен Орлов кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник Полтавського музею авіації і космонавтики 

«Сьогодні ми відкриваємо захід «Увертюра космічної ери. 58 років потому…». І ми намагалися підбити підсумки цього етапу в нашій історії. І ми пам*ятаємо цю дату, про героїзм наших українців і, що не кожна нація у світі може похизуватися таким видатними вченими, космістами як ми.»

На виставці «Увертюра космічної ери» в музеї авіації і космонавтики представлено предмети, пов*язані з початком космічної ери. Це листівки, світлини, журнали та елементи фалеристики. Завітали на відкриття студенти, історики та навіть ветерани космодрому Байконур. Пан Анатолій працював там випробовувачем ракетно-космічних систем. Він ділиться-у свій час винайшов прилад проти коротких замикань ракет, яким користуються і досі.

Анатолій Наріжняк колишній випробовувач ракетно-космічних систем на космодромі Байконур

«Работа инженера-испытателя не только очень ответственная, она очень интересная, она человека мобилизует к творчеству-это самое главное. Людям вообще свойственно все творческое. Испытатель это такая должность, где без творчества не обойтись»

Професія космонавта унікальна завдяки своїм особливостям, найсуворішим критеріям і умовам підготовки фахівців. Готувати таких спеціалістів за певними зразками і рекомендаціями неможливо. Пан Микола, як ніхто інший, знає яким має бути космонавт. Чоловік служив в особистій охороні космонавтів. Він поділився-усіх відомих космонавтів знав особисто і мав з ними гарні стосунки.

Микола Федін Колишній охоронець космонавтів 

«Взагалі, в ті часи ці люди, які одбирались вони були дуже порядні люди. Були чесні, порядні, такі відповідальні і виховані. З ними було просто спілкуватися приємно.»

Ознайомитися з виставкою «Увертюра космічної ери» можна до 26 квітня.