Програма «Життя міста»

У розділі: 13815 відео | АрхівRSS
Чи купуватимуть алкоголь полтавці вночі знову вирішували у міській раді
550

Чи купуватимуть алкоголь полтавці вночі знову вирішували у міській раді

У Полтаві знову говорили про обмеження продажу алкогольних напоїв. У стінах міської ради провели круглий стіл. Запросили депутатів, представників поліції та Головного Управління Держпродспоживслужби області. Останні не з`явились.

Тетяна Юрченко, заступниця міського голови
«22 березня 2018 року Верховною Радою України був прийнятий закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо надання органів місцевого самоврядування встановлювати обмеження продажу пива, крім безалкогольного, алкогольних та слабоалкогольних напоїв та вин столових.»

Відповідно до закону, органи місцевого самоврядування мають повноваження обмежити продаж алкоголю. Йдеться про нічний час з 22-ї до 8-ї години ранку. Виняток - заклади харчування, окрім продажу у тарі на виніс.

Гіорг Гіваргян, патрульний поліцейський
«Деградация молодежи у нас. Люди, кроме клубов и алкоголя не видят ничего позитивного, особенно в вечернее, ночное время суток.Почему был бы хорош этот закон, потому что он оберегает молодежь от спонтанных покупок алкоголя.»

Радник Міністра охорони здоров`я України Вікторія Лоза каже, - у стані алкогольного сп`яніння скоюють злочини. Вночі кількість правопорушень у Полтаві зростає.

Вікторія Лоза, радник Міністра охорони здоров`я України
«Ми підвищимо здоров`я, те, що ми знизимо кількість правопорушень. Ми ще будемо економити ресурси. Тому що, якщо взяти порахувати, який ми ресурс використовуємо на виклики поліції, екстреної медицини, у нас не такий великий ресурс навіть машин.»

На думку депутата міської ради Андрія Матковського потрібно дослухатись до думки полтавців та провести референдум. А також зменшити кількість тимчасових споруд, які мають право продавати алкогольні напої.

Андрій Матковський, депутат міської ради
«Ми депутати - представники громади. Але таке відповідальне рішення має вирішити саме полтавська громада. У першу чергу у нас є всі права, на підставі пропозицій поліції шановної, патрульних, громадян, перше, що зробити і не чекати поки термін пройде, зменшити кількість оцих торгових точок. Тобто, там де скарги у нас є від людей, чому у нас немає можливості співпрацювати з фіскальними службами, десь може забрати ліцензію.»

Щодо заборони алкоголю в нічний час думки полтавців розділились. Одні кажуть, - чудова ідея. Інші - не вірять, що це зменшить кількість п`яних на вулицях міста.

«Зможуть закупитися, а як доганяться треба буде, то уже не закупляться. І будуть не під лавочкою, а на лавочці.»
«Вся молодеш виходе після 22. Якщо доступна випивка, вони будуть купляти, якщо не доступна, вони будуть чай, каву пити.»
«Ми і до 22 не вживаємо.»
«Це уже від виховання людей залежить, я так думаю.»
«Я думаю, зараньше куплятимуть побільше і все.»
«Якщо люди хочуть, то вони знайдуть.»

Попереду - громадські слухання. До проекту рішення щодо заборони продажу алкогольних напоїв у нічний час ще можуть внести правки.