Програма «Життя міста»

У розділі: 10143 відео | АрхівRSS
Збірку історичних праць «Старожитності та давня історія Кременчука» представили у Полтаві
54

Збірку історичних праць «Старожитності та давня історія Кременчука» представили у Полтаві

У краєзнавчому музеї імені Кричевсього презентували унікальну збірку історичних праць про Кременчук «Старожитності та давня історія Кременчука». Видання вийшло завдяки Центру пам’яткознавства Національної академії наук. До нього увійшли статті відомих археологів, істориків та краєзнавців. Редактор збірки директор Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Олександр Супруненко.

Олександр Супруненко, директор Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського
"Збірник включає дослідження про Старожитності , про історичні пам’ятки , які збереглися , пам’ятки вісімнадцятого століття , початку дев’ятнадцятого століття , репрезентує музейні колекції Кременчуцьких музеїв і наробки кременчуцьких вчених. Редагування і підготовка оригіналу макету здійснена У Полтавському краєзнавчому музеї , це наша спільна акція з кременчуцькими органами культури."

Історики та музейники Кременчука і Полтави у своїх працях досліджують різні періоди історії Кременчука - від найдавніших часів аж до ХХ століття. Досліджувала поштові дореволюційні листівки Кременчука працівниця краєзнавчого музею Оксана Сулима .

Оксана Сулима, співавторка книги 
"Для Кременчука визначальною водною артерією є Дніпро , тому я обрала за тему саме Кременчуцькі види Дніпра , також поштових карток було вісімнадцять і ми з моєю колегою їх дослідили. Коли ми почали розглядати що саме зображено на цих поштівках , то виявили переважно різноманітні види Дніпра , а також види на Кременчук із Дніпра , тобто кілька ракурсів тогочасними фотографами було проведено."

Марина Кондратенко досліджувала м истецькі колекції майстра з різьблення .Говорить сама збірка писалася півтора року, тому часу для дослідження його робіт було вдосталь.

Марина Кондратенко, співавторка книги
"Ця мистецька колекція, яка зберігається в нашому музеї ,здається 391 одиниці - вона найбільша в Україні.  Ми намагаємося пропагувати ійого роботи і його колекції."

Виявляється Кременчук має вік значно більший, ніж вважається офіційно. Поселення існувало на території сучасного міста вже більше 900 років тому- це доводить одна з праць презентованого видання.