Програма «Життя міста»

У розділі: 13870 відео | АрхівRSS
Експерти застерігають від порушень, пов`язаних з виборчим процесом
153

Експерти застерігають від порушень, пов`язаних з виборчим процесом

За фото чи відео заповненого виборчого бюлетеня можна потрапити за грати. А саме це тягне за собою відповідальність у вигляді штрафу до 5100 гривень, виправних робіт строком до 2 років чи обмеження волі до 3-х років. Про це слід пам`ятати перш, ніж йти до виборчої дільниці 21 квітня. Експерти наголошують, - не варто робити світлину і з пустим бюлетенем.

Наталія Наріцина, аналітик громадського руху «Чесно»
00000
03:13 «Коли фотографуєте порожній бюлетень може бути загроза, що це можуть використати у якихось шахрайських цілях. Наприклад, роздрукують це фото і спробують сфальсифікувати результати виборів.» 03:27
+
02:54 «Також не можна робити фото у кабінці для голосування. Якщо спостерігачі чи члени комісії побачать спалах у вас у кабінці, то це можна вважати порушенням.» 03:06

Фотографування - це не єдине порушення, яке можуть зробити виборці з необачності. На дільниці заборонено говорили за кого віддаєте свій голос, передавати бюлетень іншим, чи виносити його за межі дільниці. Також не можна голосувати двічі.

Наталія Наріцина, аналітик громадського руху «Чесно»
«Не можна приходити на дільницю з будь-якою символікою кандидатів. Це можуть бути наліпки, значки, футболки, кепки, будь-що. Не можна заходити до кабінки для голосування з іншими особами, навіть, якщо це ваші найближчі родичі. Винятки можуть стосуватися хіба що дітей до 18 років, також особам, які не можуть самостійно зробити відмітку.» 

Щодо першого туру Президентських виборів, у поліції повідомляють, - все пройшло спокійно. Проте, деякі громадяни не орієнтувались у правилах голосування.

Юрій Сулаєв, речник поліції Полтавщини
«Найбільш розповсюджені бути порушення виявлені, пов`язані із тим, що громадяни хотіли проголосувати за члена своєї родини, або хотіли отримати бюлетень за документом, який не є паспортом громадянина України.»

Загалом, під час голосування у першому турі на Полтавщині склали протоколи на 4-х громадян та відкрили 2 кримінальних провадження за порушення виборчого законодавства у день волевиявлення.