Програма «Життя міста»

У розділі: 13908 відео | АрхівRSS
Чат-бот для відповідальних виборців
168

Чат-бот для відповідальних виборців

Захищати наші права на вибір під час другого туру обрання Президента України буде волонтерська мережа спостерігачів. Громадянська кампанія збирається запобігати порушенням. На прес-конференції представники розповіли про розповсюджені технології фальсифікування - це тунель та косинка.

Олег Слизько, координатор Громадянської компанії захисту прав на вибір
 «Технологія як тунель, яка була засіксована на Донбасі, коли через сервер окружної комісії відправляється результати за одного кандидата, а записують іншому кандидату.» 
 «Косинка - це коли ходять люди тихенько і голосують не тільки за себе, а й за того, хто фізично не присутній на території України, або за померлих.» 

Для українців створили чат-бот у телеграмі «Вибори-2019бот». Там можна перевірити кожну виборчу дільницю на готовність до проведення голосування. Є можливість стати волонтером або повідомити про порушення.

Олег Слизько, координатор Громадянської компанії захисту прав на вибір
 «Ми отримуємо програму, яка дає можливість будь-кому з будь якої точки України чи області, не маючи посвідчень спостерігача, а просто маючи паспорт громадянина України, можна перевірили кожну виборчу дільницю на предмет готовності до виборів.» 

Завдяки додатку став спостерігачем на другому турі виборів і полтавець Валентин Грабко. Долучився до громадянської компанії захисту права на вибір.

Валентин Грабко, представник агропромислового підприємства, волонтер Громадянської компанії
 «Буду йти спостерігачем на власному автомобілі у 144-му 145-му. До цих округів відноситься місто Полтава, район, Котелевський район. Як спостерігачі ми будемо фіксувати порушення, намагатися реагувати самим, викликати поліцію.» 

За допомогою чат-боту можна також повідомити про порушення, яке ви помітили на виборчій дільниці.