Програма «Життя міста»

У розділі: 10143 відео | АрхівRSS
У Полтаві відзначили день пам`яті та примирення
148

У Полтаві відзначили день пам`яті та примирення

8 травня відзначають день пам`яті та примирення. З цієї нагоди у міському Будинку культури влаштували урочистий прийом та частування солдатською кашею ветеранів другої світової війни, ветеранів праці, учасників бойових дій дітей війни та воїнів-інтернаціоналістів. Також для гостей заходу у залі звучать тематичні фронтові пісні та грає оркестр. Максим Дудченко ветеран Другої світової війни. Цього літа йому має виповнитись 100 років. Ділиться своєю історією.

Максим Дудченко, ветеран
«Я попал на Воронежский фронт в 1-ю танковою армию врачом батальна десантником. Участвовал у Прохоровских боях. Ну а дальше участвовал в боевых действиях по ликвидации Немцев у консоль Шевченкивской групировке, прошов всю Украину, Польши, до Вислы.»

Пані Олександра служила у військовій частині міста Харкова. А її батько та старший брат були учасниками Другої світової війни. За святковим столом згадує свою рідню.

Олександра Волоропай, ветеран
 «Брат прийшов ранений у голову. Найстарший з 26 року був. Тютюнник Олександр Григорович. Батько без ноги прийшов ранений тоже. У нас в сім`ї було 2 інваліда.» 

Для ветеранів звучали вітання зі сцени та святкові тости.

Лідер команди «Рідне місто» Олександр Удовіченко зауважив, - подвиг усіх, хто наближав перемогу на війні і в тилу - неоціненний.

Олександр Удовіченко, лідер команди «Рідне місто»
«Сьогоднішнє зібрання – це ще одне підтвердження того, що минають роки, з`являються нові покоління, але подвиг солдата, подвиг того, хто забезпечив сьогоднішнє мирне небо безсмертний. І завдання того, хто зарвз приходить на зміну ветеранам – пам`ятати про цей подвиг.»

Депутат міської ради Андрій Матковський наголосив, - напередодні 9 травня з часів незалежності України у Полтаві щороку дякують ветеранам.

Андрій Матковський, депутат міської ради
 «Сьогодні в день примирення я хочу сказати те, чому мене учив батько, чому я навчаю своїх дітей, що день перемоги – це найголовніше наше свято. Не можна побудувати будинок без фундаменту. Цим фундаментом сучасної української армії має бути подвиг наших батьків, дідів, які віддавали своє життя.»

Зі сцени звучали вітання і військового комісара Полтавського об’єднаного міського військового комісаріату Олександра Турченка.

Олександр Турченко, військовий комісар Полтавського об`єднаного міського військового комісаріату
«Хто як не ви знаєте ціну цієї перемоги, яка була. Я звертаюсь до всіх ветеранів нашої неньки України всіх поколінь.» 
«Я щиро вдячний вам, бо ви є прикладом для нас. Ми не тільки повинні, ми зобов`язані зараз зберегти нашу Україну.» 

Під час урочистої частини від міської влади ветерани були нагороджені почесними грамотами виконавчого комітету Полтавської міської ради, у тому числі й з врученням нагрудних знаків. А ввечері на полтавців чекав концерт на театральній площі. Там відбулася культурно-мистецька програма «Пам`ять нас єднає». Звучали тематичні пісні, виступали і хореографічні колективи. Заступниця міського голови Людмила Бойченко говорить, - такі заходи єднають.

Людмила Бойченко, заступниця міського голови
Глядачі діляться, - немає страшнішого слова, ніж «війна». Кожне покоління піклується про те, аби діти не дізнались, що це означає на собі.

8 травня в Україні відзначають день пам`яті та примирення, а 9-го 74-ту річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. :