Програма «Життя міста»

У розділі: 10143 відео | АрхівRSS
Дискусії по Прирічковому парку продовжуються
163

Дискусії по Прирічковому парку продовжуються

Відкрита презентація щодо розробки плану дій та підготовки технічного завдання на проведення конкурсу з розвитку території Прирічкового парку відбулась у подільський райраді. Роками точаться суперечки щодо приведення зеленої зони поблизу Ворскли до ладу. Як показали дослідження, полтавці уявляють прирічну зону по-різному.

Олександр Глазов, депутат міської ради, голова робочої групи з підготовки технічного завдання на проведення конкурсу
 «Деякі бачать збереженням дендрологічною пам`яткою, збереження ландшафту, в тому вигляді, якому є, недоторканому. Багато людей також визначають те, що необхідно облаштовувати освітлення, доріжки, велоінфраструктуру, спортивну інфраструктуру, також зони для відпочинку і інші.» 

План дій та підготовка технічного завдання на проведення конкурсу з розвитку території Прирічкового парку роблено в рамках реалізації Концепції інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030». Презентацію напрацювань уже робили для членів робочої групи. Проте, під час круглого столу щодо збереження Прирічкового парку, громадськість та представники влади спільно вирішили провести ще одну публічну презентацію.

Зазначені дослідження проводилися у кілька етапів, аби отримати якомога об’єктивніші дані. Фахівець КО «Інститут розвитку міста» Роман Черкун розповів, що були проведені партисипативні заходи, натурні обстеження, збір вихідних даних, а також аналіз та інтерпретація даних, картування.

Роман Черкун, головний фахівець КО «Інститут розвитку міста»
 «Ми працювали весь минулий рік над цією територією, робили різні дослідження, аналіз території, проводили різні партисипативні заходи, працювали над написання технічного завдання, у нас працювали 4 експерти, ми всі випускники школи Конекшен. Нас вчили як підходити до комплексного аналізу таких територій. І ми напрацювали технічне завдання.» 

Така подія - крок вперед до розв'язання питання по Прирічковому парку, - говорить член ініціативної групи по збереженню та розвитку зеленої зони Юлія Городчаніна.

Юлія Городчаніна, член ініціативної групи по збереженню та розвитку Прирічкового парку
 «Чекаємо від комісії по ЖКГ де би було доручення дано по визначенні меж територій прирічкового парку.» 
«Мешканці міста звертаються дуже активно і можливо ви бачили в мережі питання мототреку на прирічковому парку.»
 «Це уже навіть на межа міста Полтави. Але мешканці сприймають, що то все є зелена зона. Вони там відпочивають. Питання виділення меж зеленої зони знімало би ці всі проблемні моменти.» 

Наступник крок після публічної презентації - оголошення проведення конкурсу по благоустрою зеленої зони у Полтаві поблизу Ворскли.


Олександр Глазов, депутат міської ради, голова робочої групи з підготовки технічного завдання на проведення конкурсу
 «Залишилось тільки питання депутатської комісії визначитись з територією, яка буде розглядатися для конкурсу. Тому що наступними завданням – це буде проведення конкурсу. Планувалось Міжнародний провести. Але поки що визначаємось, який це буде Всеукраїнський чи обласний конкурс як облаштування даної території.» 

Підбиваючи підсумки заходу щодо розробки плану дій та підготовки технічного завдання на проведення конкурсу, вирішили провести ще одну презентацію у стінах міської ради для членів депутатських комісій. Далі затвердження технічної документації по прирічковому парку планують винести на сесію.