Програма «Життя міста»

У розділі: 13160 відео | АрхівRSS
У музеї важкої бомбардувальної авіації влаштували мистецьку програму «Рокам ніколи пам'яті не стерти».
803

У музеї важкої бомбардувальної авіації влаштували мистецьку програму «Рокам ніколи пам'яті не стерти».

74-ту річницю перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні відзначали у Полтаві. Зокрема, на території Філії Національного військово-історичного музею України - Музей важкої бомбардувальної авіації відбулась мистецька програма «Рокам ніколи пам'яті не стерти». На ветеранів та всіх полтавців чекала концертна програма, виступ військового оркестру, частування солдатською кашею і виставка військової техніки. Діти Другої світової війни з жахом згадують ті страшні часи.

Ненель Ковалевська, дитина Другої світової війни
 «Было мне 5 лет, когда началась война. Я все до конца помню, как немцы, как самолет по мне стрелял, как в окопах жили, в подвалах.» 

Людмила Малкова, дитина Другої світової війни
 «Мій батько воював. Він не дожив до цього дня світлого всього 4 місяці. Він воював, до Берліну дійшов.» 

Серед ветеранів Другої світової війни Аркадій Петров. Він поділився з присутніми сторінками своєї історії.

Аркадій Петров, ветеран
 «Участвовал в героическом штурме взятии Берлина. Награжден медалями за взятие этих городов и 2 орденами. Мы ветераны не щадя своей жизни, теряя своих боевых товарищей, прошли сквозь огонь и воду.» 

Віктор Дейнега, директор філіалу музею авіації - автор експозиції військової техніки. Він анонсував присутнім відкриття виставки.


Віктор Дейнега, директор філіалу музею авіації, автор експозиції
 «Від імені всіх працівників нашого музею, від громадської організації «ветерани дальньої авіації полтавської області поздоровляю вас з днем перемоги, побажати здоров`я , наснаги, віри у завтрашній день. І сьогодні цей святковий день працівники нашого музею дарують вам нову експозицію, присвячену героїчній оборони міста Полтави.» 


На території музею безліч експонатів. Серед них - танк з міста Рівне.

Петро Романюк, начальник відділу культурно-просвітницької роботи музею авіації
 «Танк Т-3485. установили сюда його. Зараз буде ціла композиція присвячена йому. Тому що тут був останній рубіж оборони у вересні 1941 року. було поставлено завдання, во что бы то не стало, зупинити німецькі війська.»

Слова вітання зі сцени звучали і від депутата міської ради Андрія Матковського та заступника міського голови Олексія Чепурка.


Андрій Матковський, депутат міської ради
 «Дуже гарно і добре, що сьогодні у нас у Полтаві майже 200 людей, віком більше 90 років, людей, які дійсно бачили німців, які пройшли через війну і сьогодні передають нам правду про цю війну.» 
«Ми будемо згадувати всіх наших дідів, батьків, які подарували нам перемогу і мирне небо. З днем перемоги, дорогі полтавці!». 

Олексій Чепурко, заступник міського голови
 «Їх героїчний вчинок - це для нас якраз той приклад для наслідування, для молодого покоління розуміти те, як треба людити свою державу, обороняти, боротися за її незалежність. Сьогодні я вітаю вас всіх зі святом.»

Зі сцени ж свої виступи дарували присутнім кращі вокальні та хореографічні колективи міста.