Програма «Життя міста»

У розділі: 12346 відео | АрхівRSS
У Полтаві біля Монумента Солдатської Слави вшанували загиблих воїнів під час Другої світової війни
287

У Полтаві біля Монумента Солдатської Слави вшанували загиблих воїнів під час Другої світової війни

Свято зі сльозами на очах : у Полтаві біля Монумента Солдатської Слави вшанували загиблих воїнів під час Другої світової війни. Покласти квіти до Меморіалу прийшли тисячі полтавців: представники міської та обласної влади, депутати, трудові колективи міста, представники галузей освіти, охорони здоров'я, культури, громадські організації, духовенство міста, ветерани.


Павло Ліпко, учасник покладання "Пришел почтить всех ветеранов , особенно , своего деда воевавшего , отдавшего жизнь за меня, за Украину , за всех, прийти и вспомнить их -это долг каждого человека , чтить каждый год , приходить сюда и возлагать цветы , потому что они за нас жизнь отдали и если бы не они неизвестно что бы было."

Прийшла на покладання із всією родиною і пані Людмила.

Людмила Диряга, учасниця покладання " Це такий день, який не можна ніколи забути , не можна забути нам , не можна хзабути моїм онукам , правнукам . І так повинно бути десятиліттями , віками , бо це завойоване наше щастя , цього ніхто, ніколи не викресле з пам яті , можна переписати історію на папері , але в душах ніхто ніколи не перепише "

Тут присутні і очевидці тих страшних й водночас славетних подій . Полтавцю Анатолію на той час було лише сім років.

Анатолій Наріжняк, учасник покладання " Вся война на моих глазах прошла в тылу. Обучение, в школе давали булочку и ложечку сахара и мы ходили, главным образом , не за знаниями , а за тем, чтобы выжить каким-то образом вместе со всеми. Этот день Победы для всего народа очень важно сделать вывод такой: что звериные привычки , которые ведут к войне , к революциям должны смениться творчеством и я надеюсь , что в будущем так и будет."

Чотирнадцять років було Олександру Зеніну , коли почалася Друга світова війна. Тяжкі згадки лишилися у нього з тих часів. Говорить: це свято важливе для усього українського народу.

Олександр Зенін, учасник покладання "Страшное было , судьба беспокоила , пускай мы были и молодыми , судьба за родину , мы смотрели эти сводки, когда продвижение было, когда отступали и мы переживали, потому что наши родители были и вот этим переживаниям моральным еще сопутствовал голод."

Разом з усіма полтавцями віддав данину пам'яті тим, хто загинув та фронтах Другої світової війни Андрій Матковський. Розповів : кожен полтавець, українець повинен пам'ятати про ці подіїї , знати, що саме завдяки нашим дідам і прадідам ми сьогодні живемо.

Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради"Не було б великої перемоги за яку наші батьки , наші діди віддавали своє життя і проливали кров , не було б сьогодні незалежної України і не було б сьогодні Євросоюзу до якого ми сьогодні хочемо долучитися.  Ми маємо вклонитися всім , хто не дожив до цих світлих часів і наше сучасне українське військо має будуватися на фундаменті воїнів-переможців ,десятки мільйонів українців , які боролися на фронтах Другої Світової війни."

Завжди особливий день 9 травня для депутата обласної ради Олександра Удовіченка

Олександр Удовіченко, депутат Полтавської обласної ради " Тому що двоє моїх дідів пройшли всю війну , на щастя, повернулися живими і потім працювали до виоду на пенсію. Тому для нас –це святий день і ми завжди пам ятаємо тих, хто загинув для того, щоб ми сьогодні жили . Головне, щоб ми передавали наступним поколінням цю пам ять і діти , внуки, правнуки пам ятали про подвиг їхніх дідів і прадідів."

З прапорами, вінками та квітами полтавці вирушили до Монумента Солдатської Слави, аби вшанувати подвиг героїв-визволителів, які віддали свої життя.


Загиблих вшанували хвилиною мовчання.

Після - концерт . Для містян грав Міський духовий оркестр «Полтава», виступали міські колективи.

Відновлюючи традицію, у парку імені Івана Котляревського влаштували пригощання «солдатською кашею».

" Очень вкусная , молодцы .
Дуже добра каша.
 Дуже давно її не було , тому цього річ нам сподобалася . Каша –символ цього дня."

На сьогодні у Полтаві живуть понад 180 ветеранів Другої світової війни.