Програма «Життя міста»

У розділі: 12346 відео | АрхівRSS
День Перемоги над нацизмом у другій світовій війні відзначили у вірменській громаді «Урарту-ванк».
256

День Перемоги над нацизмом у другій світовій війні відзначили у вірменській громаді «Урарту-ванк».

Є у селі Ковалівка Полтавського району братська могила, в якій поховані воїни різних національностей, котрі під час другої світової війни визволяли полтавську землю від нацистів. Серед доблесних захисників значиться і ім»я героя з Вірменії. Це - Мамікон Артакович Карапетян. 9 Травня сюди традиційно приїхали представники вірменської громади «Урарту-ванк»,щоб вшанувати пам»ять відважного земляка і поклали квіти до пам»ятного знака.

ГЕННАДІЙ АГАДЖАНЯН, голова Спілки вірмен України в Полтавській області «Урарту-ванк»
" Во время войны на самом деле много полегло наших соотечественников Это вот в Ковалевке похоронен наш соотечественник,В Мачехах тоже- мы только недавно узнали, что тоже похоронен наш соотечественник при освобождении Мачуханского района.В Ковалевке мы уже установили каменный знак и счас планируем еще и в Мачехах установить памятный знак у честь нашего соотечественника."

Старійшини вірменської громади Едуард Шакарян та Мелс Вартеванян - діти війни і хоча тоді були зовсім маленькими, але пам»ятають, як рідні оплакували своїх синів, які не повернулися з фронту.

ЕДУАРД ШАКАРЯН, старійшина вірменської діаспори
" Когда началась война, мне было 7 лет.Сегодня самый знаменательный праздник, ы думаю, для всех, для всего мира- это день освобождения от немецкого ига.Я не знаю, что было бы, если бы немцы победили.Может, и нас не было бы никогда.Поэтому эта знаменательная дата отмечается везде."

МЕЛС ВАРТЕВАНЯН, старійшина вірменської діаспори
" Мой дед брал портрет Сталина, у него было 5 сыновей. И все были на фронте. И говорил - одного верни хотя бы, одного верни. Из моих пятерых вернулись только двое - мой отец и еще один дядя.Трое погибли.Один мой родной дядя, родной брат моего отца, полковник, был заместителем командира дивизии, под Сталинградом воевал."

9 Травня для вірмен особливий день,- говорить історик Каріна Пивоварська.Адже немає жодної вірменської родини, яка б не втратила рідних під час другої світової війни, або тих, хто воював на фронті.

КАРІНА ПИВОВАРСЬКА, член Спілки вірмен України в Полтавській області «Урарту-ванк»
" З нашої родини всі чоловіки віку довоєнного покоління вони всі воювали. Із них 8 не вернулися додому.Можете уявити? В моєї бабушки два брата загинуло. Муж сестри загинув, не побачивши новононародженого сина.Мій дідусь воював. Моя бабуся у віці 29 років пережила всі ужаси бомбування, з двома малолітніми дітьми вона евакуювалася з Ростова, де служив дідусь, на родину, в Карабах."

Молоде покоління вірменського народу свято вшановує героїчне минуле своїх предків, свято береже кожну фотографію тих часів та спогади рідних.

АРАМ КАРАПЕТЯН, голова молодіжної організації вірменської громади «Урарту-ванк»
"На даний час, як я розумію, мало залишається ветеранів, яких ми можемо привітати, допомогти їм в чомусь.Але це не є ознакою того, що ми маємо забувати цей день.І ми вшановуємо цей день, згадуємо з тією метою, щоб ніколи знову не повторилося у нашому світі.Тому і лозунг цього дня - ніколи знову."

Виняткові мужність і героїзм воїнів різних національностей під час другої світової війни є яскравим прикладом для нинішнього покоління військових, які захищають рідну Вітчизну на Сході України,- вважають нинішні учасники бойових дій.

ОЛЕГ НОВОЖЕНЮК, учасник АТО
"Счас святкуємо Перемогу 9 Травня, скажу, мабуть, для мене даже більше буде перемога, коли всі хлопці повернуться з передка, коли настане мир і коли перестануть хлопці гинути, захищаючи Україну."

ОЛЕКСАНДР ЛОГВИНЕНКО, військовий комісар, учасник АТО
" Шляхом зброї - це дуже крайні міри повинні буть.Для цього є ми і наші діти будуть завжди на прикладах Великої Вітчизняної війни, на прикладах зараз ми будемо наших дітей вирощувати зі знаннями, воспитувать у них справжніх чоловіків, патріотів нашої держави."

Наш святий обов»язок - берегти й передавати нащадкам пам»ять про трагедію війни, про мужність і нездоланність усіх братніх народів, які принесли Перемогу на нашу землю,- сказав в інтерв»ю головний спеціаліст департаменту культури і туризму Володимир Состін.

ВОЛОДИМИР СОСТІН, головний спеціаліст департаменту культури і туризму ОДА
" День Перемоги над нацизмом у другій світовій війні цей день наближали представники багатьох національностей, в тому числі і вірменська національність теж доклала чимало зусиль для цієї Перемоги."

З нагоди Дня Перемоги вірменська діаспора «Урарту-ванк» запросила до свого ресторану дітей війни, ветеранів Збройних Сил, воїнів-афганців та учасників АТО і почастувала смачним святковим обідом - солдатською кашею. А потім упродовж кількох годин порадували гостей зворушливим концертом з піснями, віршами на фронтову тематику, вірменськими національними танцями - юні вихованці гуртків художньої самодіяльності Спілки вірмен.