Програма «Життя міста»

У розділі: 10406 відео | АрхівRSS
Полтава відзначила День Музеїв.
76

Полтава відзначила День Музеїв.

Полтава відзначила День Музеїв. Святкування відбулося в музеї-садибі письменника Панаса Мирного. На свято завітали представники міської влади та працівники музейної галузі міста.

Щороку свято має тематичну спрямованість. 2019-го - «Музеї як культурні центри: майбутнє традиції». Так, відбулася презентація новітньої технології «Доповненої реальності» в експозиційному просторі: «оживлення» головних героїв І-го з’їзду української інтелігенції 1903 року у Полтаві спільно з Панасом Мирним.

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Людмила Бойченко розповіла, що це другий вдало реалізований проект «Доповненої реальності» в полтавському музеї:

Людмила Бойченко-заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів
«на сьогодні в Полтаві 102 музейних працівника, 5 музеїв комунальної спрямованості, полтавська МР виділяє достатньо коштів для того, щоб музеї ставали кращими, у 2018 було майже 2 мільйони виділено на ремонтні роботи, в цьому році ще більше, вкладаємо всі зусилля щоб зробити музей більш сучасним»

А також відбулось урочисте нагородження фахівців, які щодня працюють над збереженням історико-культурного надбання музеїв міста. Серед нагороджуваних і Вікторія Пащенко, говорить працює у музеї понад 18 років

Вікторія Пащенко-провідний науковий співробітник музею-садиби письменника Панаса Мирного
«Я філолог за освітою, а музей літературний, він імпонує моїм інтересам, все співпало і ятому я прийшла сюди працювати»«Робота цікава, весь час спілкуюсь з новими людьми, люди різні від дітей маленьких до академіків»

По завершенню презентації інформаційно-комп’ютерної технології учасники заходу відвідали сад письменника та посадили саджанців кизила з нагоди 170-річчя від дня народження Панаса Мирного. Музейники говорять: посадити у саду кизил -була мрія самого письменника