Програма «Життя міста»

У розділі: 10406 відео | АрхівRSS
На одній з котелень "Полтаватеплоенерго" на Половках встановлюють утилізатор тепла продуктів горіння
112

На одній з котелень "Полтаватеплоенерго" на Половках встановлюють утилізатор тепла продуктів горіння

Постійне збільшення ефективності використання енергоносіїв та зменшення собівартості виробництва, транспортування та постачання теплової енергії - ці два напрямки діяльності вже багато років є пріоритетними для фахівців обласного комунального підприємства «Полтаватеплоенерго». Ось і зараз на одній з котелень підприємства, що по провулку Космічному, 9 у мікрорайоні Половки відбувається встановлення новітнього для нашого міста обладнання - утилізатора тепла продуктів горіння. Він дозволяє додатково використовувати теплову енергію димових газів, що викидаються в атмосферу, за рахунок зниження їхньої температури. Цю квартальну котельню обрано невипадково - адже вона працює цілий рік, забезпечуючи споживачів, з-поміж яких переважна більшість - населення, гарячою водою, а в опалювальний період і теплом. До того ж ця котельня належить до найбільш потужних об’єктів теплового господарства обласного центру.

Владислав Сухіна, старший майстер 3-го теплового району
ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
 «У міжопалювальний період 3 гігакалорії на годину на гаряче водопостачання. Близько 88% споживачів теплової енергії - це житлові будинки та гуртожитки. 10% - це будівлі бюджетних установ. І 2% - це інші споживачі.» 

Пан Владислав говорить, - поки відбувається монтаж утилізатора, котельня продовжує працювати у звичному для споживачів режимі. Обладнання встановлюється на одному з п’яти котлів, який не перебуває в роботі. А вже в наступному місяці після завершення налагоджувальних робіт утилізатор буде введений в експлуатацію.

А от на одній з котелень у мікрорайоні Левада такий утилізатор встановили ще у 2016 році. Головний інженер підприємства Володимир Пасічко говорить, - кошти, які на нього витратили, за рахунок економії майже повністю повернули.

Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
 «Застосування утилізатора тепла димових газів дає можливість використати теплову енергію, яка знаходиться у вихідних газах і замість того, щоб викидати у зовнішнє повітря, вона використовується для потреб споживачів підприємства.» 
«Будемо отримувати кошти, які будемо використовувати на подальші заходи з енергозбереження.» 

Головний інженер підприємства додає, - кожного року в межах своїх фінансових можливостей «Полтаватеплоенерго» впроваджує все нові енергоощадні технології, аби знизити собівартість технологічних процесів.

Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
«За останні 3 роки ми провели реконструкцію теплових мереж з застосуванням ізольованих трубопроводів довжиною більше 5 км. Виконали капітальний ремонт котлів. Замінили автоматику безпеки на котлах.» 
 «Загальна вартість зекономлених енергоресурсів перевищує 8 млн грн.» 

За оцінками фахівців обласного комунального підприємства «Полтаватеплоенерго», вартість комплексу робіт зі встановлення нового утилізатора тепла у котельні по провулку Космічному, 9 складе трохи більше, ніж 1,5 млн гривень. Введення його в експлуатацію дасть можливість щорічно додатково отримувати більше 400 гігакалорій теплової енергії. На сьогодні вартість гігакалорії для населення складає близько 1600 гривень. А отже, у сучасних цінах сумарний річний обсяг економії перевищить 600 тисяч гривень. Очікується, що окупиться проект не більш ніж за 2,5 роки.