Програма «Життя міста»

У розділі: 14342 відео | АрхівRSS
Про сучасний стан медіа та свободи слова
244

Про сучасний стан медіа та свободи слова

Про сучасний стан медіа та свободи слова йшлося на прес-конференції першого секретаря Національної Спілки журналістів України Ліни Кущ, яку вона провела в Полтаві. Гостя з Києва зазначила- основні пріоритети діяльності Спілки - передусім безпека і захист прав журналістів, підтримка незалежності українських медіа.

ЛІНА КУЩ, перший секретар НСЖУ
" Ще один із пріоритетних напрямів - це будь-яка підтримка молодих журналістів.Тому що ми дбаємо про підвищення кваліфікації, про підвищення рівня української журналістики, про те, щоб наші журналісти отримували компетенції, які необхідні їм сьогодні в медіа. "

Ліна Кущ зауважила, що нерідко при висвітленні певної теми, особливо критичного змісту, журналіст залишається наодинці із діючою системою влади і не знає, до кого звернутися по допомогу. Ось тут і повинні підставити своє плече місцеві осередки Спілки.

ЛІНА КУЩ, перший секретар НСЖУ
" Останнім часом ми спостерігаємо таке явище, таку форму тиску на журналістів, як цькування в соціальних мережах, коли журналіста, який займається розслідуванням,або гострих публікацій або просто висловлює думку, він піддається цькуванню в соціальних мережах."

Голова Полтавського осередку Спілки Євген Лопушинський розповів про випадки погроз і нападів на журналістів, що наводить на думку про небезпечність цієї професії.

ЄВГЕН ЛОПУШИНСЬКИЙ, голова Полтавського обласного осередку НСЖУ
" При тому, що у нас є свобода слова, і дедалі менше ганебних явищ, як спроби утисків з боку влади, все одно журналіст залишається небезпечною професією"

В ході прес-конференції відбувся прийом двох працівників ЗМІ до лав Спілки журналістів.А найактивніших членів Спілки нагородили почесними грамотами та подяками.