Програма «Життя міста»

У розділі: 10340 відео | АрхівRSS
Ігроманія та перевтома невдовзі стануть офіційними хворобами
184

Ігроманія та перевтома невдовзі стануть офіційними хворобами

У Вас ігроманія та емоційне вигорання ? Тож, швидко рушайте до лікаря. Всесвітня організація охорони здоров’я включила до Міжнародної класифікації дві нових хвороби.

Згідно з Міжнародною класифікацією від 2022 року залежність від азартних та комп’ютерних ігор діагностуватимуть, як ігровий розлад. Так само небезпечна і постійна втома. Відтепер вона вважається клінічним синдромом емоційного вигорання. Це фізичне і психічне виснаження від роботи або іншої діяльності. Полтавці говорять : до таких змін готові, адже вважають, що ці дві нововиявлені хвороби « хвороби» і справді небезпечні.
"Сейчас очень много зависимых от игры и психологической зависимости. Я думаю, это правильно. "
"Це залежність психічна, емоційна , можливо, в деяких випадках фізична "

" Це правильно. Тому що наші діти захоплені , йдуть дорогу переходять, не підіймаючи голови, вони дивляться у смартфон . Багато скаржаться , що вимоталися і замучені тарифами , всі живуть від зарплати та до зарплати . "Воно впливає на психіку людини цей стан .

Згодна з нововведеннями і пані Тамара. Вона викладач у музичному училищі.Стаж роботи - 45 років. Говорить: на її очах не одне перевтомлення. Пригадує: колишня студентка колись ось так ледве не згоріла на роботі.


Тамара Паралава, полтавка"Звідси, справді потрібно давати якусь відпустку чи якийсь курс лікування. Я завжди контролюю себе , у всякому разі, якщо бачу, що я занадто багато цьому увагу -переключаюсь "

Постійні гейм-сеанси та готовність пожертвувати будь-чим заради їхнього продовження мінімум року , -такі симптоми ігроманії, розповідає психолог Надія Тиха. Діагностувати це складно, з таким недугом радить одразу звернутися до лікаря.


Надія Тиха, психолог " Ігромани- це люди , які не можуть себе зупинити, якщо вони грають, то вони продовжують і тут ось виявити або попередити досить важко. Людина, в першу чергу, повинна сама зрозуміти, що є «стоп» , повинна зупинитися."  


Емоційне вигорання не менш поширене серед сучасних людей. Синдромом такого стану вважається фізичне та психічне виснаження пов'язане з будь-яким заняттям чи роботою. Симптоми: апатія , байдужість до своєї роботи та до всього, що оточує. Найчастіше недуга виникає у людей, в яких робота пов’язана з постійним спілкуванням. Щоб уникнути «вигорання» слідуйте простих правил : роботу залишаємо на роботу, знаходимо хобі не пов’язане з роботою.

Надія Тиха, психолог "Необхідно трішечки відсторонюватись від своєї роботи , відрізняти, що є робота і є особисте життя . Наприклад, не брати ту роботу, яку Ви повинні були виконати на роботі. Вдома ми забуваємо про те, що Ви працюєте з людьми і те, що Ви взагалі були на роботі. "

Фахівці радять: щоб не бути у зоні ризику та не захворіти цими недугами більше приділяйте часу собі, відділяйте роботу з відпочинком та майте хобі .