Програма «Життя міста»

У розділі: 13831 відео | АрхівRSS
Чи безпечно купатися у річці Ворсклі?
869

Чи безпечно купатися у річці Ворсклі?

Центральний або перший міський пляж обласного центру зустрічає полтавців гостинно. На перший погляд, він зручний, бо знаходиться на перетині транспортних розв»язок. Тут є і «грибочки», і місця для перевдягання, і урни для сміття. Територію доглядає приватний підприємець Наталія Чуб, помічник якої каже, що працювати доводиться в нелегких умовах.

МАРИНА ГОЛОВАТИХ, помічник підприємця
" Наш пляж не дуже популярний в том смислі, що річка як би не чиста і рядом міст.Ну, умови створені, єсть і зонтики, і пляж вспахали, і урни єсть - все для відпочивальників, но річку ж чисту не зробим."

Той факт, що річка забруднена, підтверджують і фахівці управління Держпроджспоживслужби. Лабораторне дослідження показало, що річкова вода на всіх пляжах Полтави містить понаднормову кількість лактозопозитивних кишкових паличок.

ІРИНА ГАЛИМУРЗА, фельдшер санітарний міського управління ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області
"Згідно цих результатів були виявлені відхилення на 4 пляжах - це на пляжі Київського району, Подільського, Шевченківського та Плесо . Перевищення ідуть по лактозопозитивній кишковій паличке.Так, на пляжі Київського та Подільського району перевищення йде в 9,2 раза."

Як наслідок, купатися в річці офіційно заборонено. Адже варто людині випадково проковтнути річкову воду з кишковою паличкою, як можна отримати серйозні розлади шлунку. Бактерії також вражають флору кишечника людини і сечостатеву систему. Деякі випадки зараження можуть призвести до летальних наслідків,- застерігає фельдшер. На першому пляжі вивіска про те, що купатися в річці заборонено, прикріплена у гущавині дерева і на неї відпочивальники навіть не звертають уваги. Більшість про таке попередження чує вперше.

" А ви знаєте, що оце тут кишкова паличка у воді?-Ні, не знаю.Не знаєте? А там же написано: «заборонено купатися».Де? Вивіска он там є.Да? я якось пройшов, даже не замітив."

Але загалом мій знайомий Володимир Олексійович часто відвідує перший пляж, бо живе поруч, і відпочинком задоволений.

ВОЛОДИМИР ОЛЕКСІЙОВИЧ, полтавець
" Нормально. Вода хароша, мені кажеться, можна отдихать.Тільки якби паличок тут не було, було б ще лучше."

Полтавка Василина також щойно від нас почула, що у річці розгулюють бактерії.Каже, досі хотіла привести сюди позасмагати свою доньку, а тепер свої наміри облишила.

ВАСИЛИНА, полтавка
" Що б ви ще хотіли, щоб було на пляжі?- Вода чиста.То, що я тільки залізла, там одні водорослі і дуже грязна вода.Я прям чуть-чуть і бистро вилізла.Ну а куда тут іще підеш в Полтаві, нікуди."

Основна причина появи кишкових паличок у річковій воді - забруднення водойми стічними водами. Вони несуть з міста до водойм мікробіологічні забруднювачі, а підвищення температури навколишнього середовища сприяє збільшенню кількості мікроорганізмів,- пояснюють фахівці.