Програма «Життя міста»

У розділі: 10656 відео | АрхівRSS
У Полтаві можливі зміни руху громадського транспорту
1076

У Полтаві можливі зміни руху громадського транспорту

Маршрути громадського транспорту незабаром можуть зазнати змін. Дублюючі планують прибрати, деякі об`єднати та продовжити. Крім цього, хочуть зробити так , щоб і автобусів і тролейбусів містом курсувало порівну. А ще встановити у салонах валідатори, які контролюватимуть оплату проїзду. Для Полтави розробили нову схему руху громадського транспорту. Це все передбачено одним із пунктів проєкту «План сталої мобільності міста», який розробили експерти.


Артем Іванюк, головний фахівець КО «Інститут розвитку міста»
 «Виокремлено 6 пріоритетів у розвитку мобільності у місті Полтаві.» 
 «У пріоритеті для міської влади це все ж таки розвиток громадського транспорту.» 
 «Розвиток муніципального електротранспорту, заміна малих маршруток на сучасні міські автобуси.» 
 «Щоб для мало мобільних груп населення вони були комфортні. І третій пріоритет, це все ж таки, безпека і таке інше.» 

За словами фахівців, «План сталої мобільності» розрахований на реалізацію протягом наступних 15 років. У перші 5 планують змінити саме схему маршрутів. Це можливо за умови закупівлі нового комунального транспорту.

Юрій Левченко, директор КО «Інститут розвитку міста»
 «Ми сьогодні з ЄБРР отримуємо кредит на покупку тролейбусів, ми сьогодні працюємо над закупкою автобусів, для того, щоб дійсно зробити транспорту інфраструктуру більш якісною для мешканців міста.» 


У планах також замінити маленькі маршрутки великими автобусами. Загалом, тоді об`єм пасажиропотоку, за розрахунками експертів, збільшиться на 6 тисяч. А час очікування на зупинках не зміниться. Полтавці здебільшого за такі зміни.

 «Краще, якщо великі автобуси ходитимуть, що ці маршрутки? Тож може хоч державне буде, а це так… хочу їду, хочу не їду.»  

 «Якщо великі ходитимуть з такою ж періодичністю як і маленькі, то це краще. А якщо рідше, то все-таки, маленькі мобільніші і частіше ходять.» 

«Я за. Я думаю, багатьом полтавцям це на руку піде. Тому що багато маршруток, вони не зрозуміло яким маршрутом їздять, дуже довго їздять, дуже багато людей, дуже спекотно. Так що це гарна пропозиція.»  

Хоч об`єм пасажиропотоку збільшиться, кількість транспортних засобів навпаки зменшиться. Зараз по місту курсує 313 автобусів малої, середньої та великої місткості. А проєктом пропонується 226. Дехто з водіїв переймається через можливу втрату робочого місця.

«Місця і так мало, а ще й автобуси будуть їздити і так затори.» 
 «І так немає роботи.» 

 «Це не те місто, куди треба великі автобуси, тому що вони будуть ходити через більший проміжок часу і люди будуть більше чекати.» 

 «Я не проти.»
 «Буде інша робота.» 

Питання Плану сталої мобільності розглянуть на черговій сесії міської ради. Вона відбудеться 26 червня.