Програма «Життя міста»

У розділі: 10656 відео | АрхівRSS
В Полтавській обласній бібліотеці провели дискусію, присвячену інклюзивній освіті.
126

В Полтавській обласній бібліотеці провели дискусію, присвячену інклюзивній освіті.

В Полтавській обласній бібліотеці провели дискусію, присвячену інклюзивній освіті. Ініціаторами зустрічі стала родина Зайцевих. Її чоловік Сергій Зайцев є директором Інклюзивно-ресурсного центру ПМР, говорить із прийняттям реформи інклюзія в області стрімко розвивається.

Сергій Зайцев-директор Інклюзивно-ресурсного центру ПМР
«На Полтавщині вже близько 25 центрів вже відкрито, реформа впроваджується, тобто ще близько 30 їх буде на Полтавщині, це перші кроки в розбудові якісної інклюзивної освіти, звичайно ще багато достатньо треба зробити, але це потужні кроки в забезпеченні прав наших дітей на здобуття якісної освіти, всі тільки починається».

Світлана Зайцева працює вчителем. Розповідає, опановуючи різні методи викладання для діток з особливими освітніми потребами, вигадала свою власну програму.

Світлана Зайцева-вчитель української мови та літератури

«Це коли дітки слухають поезію під музичний супровід, використовують ілюстрації, кольоровий пісок на спеціально обладнаних таких пристосуваннях. Така методика, вона звісно адаптує дітей до життя, дозволяє їм краще соціалізуватися у житті, тому що вона розвиває різні процеси, корекція пам*яті, уяви, те, що потрібно діткам в адаптації».

Незабаром, анонсувало подружжя, в області з*являться нові сучасні методики європейського рівня.

Сергій Зайцев-директор Інклюзивно-ресурсного центру ПМР
«Це сучасні, європейські, інтегровані методики, які держава Україна закупила для інклюзивно-ресурсних центрів, дуже висока валідність у цих методик і дуже класний результат. Це цілий набір методик, є і опитувальники для батьків, для вчителів, для самої дитинки, коли, власне, відбувається діагностика, результати вводяться у комп*ютер. Ми можемо визначити категорію освітніх потреб і в подальшому за якою програмою дитина буде навчатися».

Впровадити нові методики планують вже із серпня поточного року.