Програма «Життя міста»

У розділі: 11496 відео | АрхівRSS
У Полтаві активно розпочали боротьбу з амброзією
1928

У Полтаві активно розпочали боротьбу з амброзією

У Полтаві в авіамістечку розпочали активну боротьбу з амброзією. Депутат міської ради, представник команди Андрія Матковського Майя Матвеєва розповідає, що в деяких місцях цей небезпечний бур»ян досяг уже метрової висоти. Місцеві мешканці, які живуть поруч, давно скаржаться на алергічні прояви внаслідок такого шкідливого сусідства.

МАЙЯ МАТВЕЄВА, депутат Полтавської міської ради
Амброзия очень опасна для здоровья людей.И когда особенно ее пыльца вызывает очень сильную аллергию у людей и влечет очень плохие последствия.В нашем военном городке большое количество амброзии.И ко мне, как, к депутату, обратились жители военного городка с просьбой помочь решить эту проблему.

КОСТЯНТИН ПОЛІЩУК, мешканець авіамістечка
Причина этого нашествия этой амброзии лежит в том, что нету планомерной профилактической работы по нераспространению этой амброзии.Поэтому от жителей городка в первую очередь благодарность тем депутатам, тем людям, которые неравнодушны к этой беде , ну и пожелание все-таки больше выделять денег с бюджета именно на социальные программы.

ОЛЬГА САДОВА, працівниця авіамістечка
Действительно, эта нужна для людей программа, потому что я сама алергетик.И сестра на амброзию проблематичность.Поэтому я считаю, что эта программа не только нужна, а в сто раз нужная для людей, которые страдают - пожилые люди, детки, потому что часто родители не могут найти ни препаратов, ни чтобы получить квалифицированную помощь.

Ініціатор програми депутат міської ради Андрій Матковський розповідає, що сам страждає від алергії на амброзію, а тому вважає своєю першочерговою справою всіляко добиватися виділення коштів з міського бюджету на боротьбу з цією небезпечною для здоров»я рослиною.

АНДРІЙ МАТКОВСЬКИЙ, депутат Полтавськеої міської ради
На жаль, останнім часом, при колишньому вже міському голові, цією проблемою ніхто не займався. Зараз у нас є така можливість - в цьому році вперше в історії Полтави ми вже не механічним способом боремось, як раніше, а ми поросили наших науковців нам допомогти і ми ініціювали разом з науковцями програму боротьби з амброзією, коли використовуються вже наукові методи.І от сьогодні закуплений препарат, який називається «амброзія стоп» на основі бішофіта і дві бригади до 20 людей сьогодні по нашим вулицях, по нашим дитячим садкам, по вихідним біля шкіл, будівель, парках, скверах сьогодні бризкають цим препаратом.І я маю надію, що в цьому році ми будемо мати вдвічі менше проблем з амброзією , а відповідно до програми, ми протягом п»яти років вирішити питання з амброзією.І хочеться, щоб пенсіонери і діти менше страждали на амброзію.

В авіамістечку вже попрацювали бригада комунального підприємства «Декоративні культури», яка за допомогою препарату «Амброзія стоп» дала жорсткий бій небезпечному бур»яну. У своїй роботі працівники використовують карту обстежень минулого року.

СЕРГІЙ ЛУЦЕНКО, директор КП «Декоративні культури» Полтавської міської ради
За цією картою, за зверненнями ми складаєм попередній щотижневий перелік вулиць, приміських населених пунктів, де здійснюєм заходи по боротьбі з амброзією.Сьогодні ми вирішили поділитися на дві бригади - одна бригада працює на Маршала Бірюзова, по вулиці Ковпака і Половка.Інша бригада - ми працюємо в авіагородке.

За ініціативи команди Андрія Матковського, на реалізацію міською програми боротьби з амброзією цього року з міського бюджету виділено 5 мільйонів гривень, з яких більше двох мільйонів пішло на закупівлю препарату «Амброзія стоп», а інші кошти витрачені на придбання обладнання для обприскування рослин і заробітну плату працівникам.