Програма «Життя міста»

У розділі: 14815 відео | АрхівRSS
У Полтаві відкрили перший майданчик для вигулу тварин
2014

У Полтаві відкрили перший майданчик для вигулу тварин

У Полтаві відкрили перший майданчик для вигулу тварин. Знаходиться він в районі Авіамістечка. Там встановили лави, урну для сміття та собачу вбиральню, а також зробили доріжку. Власники собак говорять: умовами задоволені.

Тамара Головачова, власниця собаки:

- Я ходжу з кульками п’ять років, тут прийшли посиділи, дуже гарно, дуже задоволена і тут поряд нам.

Анна Кондра, власниця собаки:

- Це перший майданчик в місті Полтава, де можна, дійсно, прийти з собакою, позайматися, дати собаці необхідне фізичне навантаження, принаймні, мешканцям Авіамістечка дуже сподобається цей майданчик і така можливість. Коли гуляли по парку собаки, то це дошкуляло літнім людям, людям, які гуляють разом з дітьми, що собака йде на повідку, дитина десь побігла десь кинула м’ячик десь щось, собака може зреагувати.

На вході до майданчику - правила вигулу, для їх створення використовували європейські положення та законодавство, яке ратифікувала Україна, - розповідає ініціаторка створення майданчику, представниця команди Андрія Матковського Майя Матвеєва.

Майя Матвеєва, ініціаторка створення майданчику:

- Дело в том, что в европейских странах уже давно решен вопрос выгула животных, выгуливают животных на специальных площадках. Такие площадки нужны обязательно, дело в том, что, прежде всего, это безопасность людей, детей и, конечно, комфорт для тех, кто гуляет с животными.

Цей майданчик знаходитиметься на балансі підприємства «Декоративні культури».

Сергій Луценко, директор підприємства «Декоративні культури»:

- Утримання самого майданчику буде перебувати за рахунок КП «Декоративні культури, а прибирання безпосередньо на самому майданчику будуть здійснювати власники собак, є ось собача вбиральня, де є пакетики, на цій алейці урна встановлена. Якщо десь, можливо, будуть якісь пошкодження теж буде робити КП «Декоративні культури».

Депутат Полтавської міської ради Андрій Матковський зауважує: такі майданчики планують створювати і надалі, щоб вони були у кожному районі.

Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради:

- Хочемо, щоб тварини не заважали нашим людям відпочивати, хочемо, щоб на дитячих майданчиках, на пісочку було чистенько і щоб собаки не лякали наших дітей тому з одного боку європейський досвід. Ось такий майданчик вирішує, яку проблему: є конкретне місце, де можна вигулювати, чи тренувати тварин, а з іншого боку, ми створюємо такі умови, щоб тварини не заважали людям і більш того, я хочу сказати, що це перший пілотний проект, але ми хочемо зробити в кожному районі такі майданчики для того, щоб можна було ввести відповідальність для людей, які мають тварин.

Майданчик для вигулу собак працюватиме кожного дня 6-ї ранку до 22-ї години.