Програма «Життя міста»

У розділі: 13942 відео | АрхівRSS
Із засідання позачергової 27-ї сесії Полтавської міської ради
633

Із засідання позачергової 27-ї сесії Полтавської міської ради

До початку розгляду питань порядку денного традиційно до представників міської влади звернулися представники громадськості. Питання, в основному, стосувалися сфери житлово-комунального господарства.

- В результаті  даної пожежі  та після її  гасіння, наш під’їзд  залишився в жахливому стані та потребує негайного ремонту.

- Капітальний  ремонт  передбачено було  здійснити, проте дані роботи не були розпочаті. Мешканці будинку стурбовані ситуацією, яка склалася  у зв’язку з відсутністю  ремонту покрівлі.

- Ми звертаємось до вас з питанням, що робити, як  пережити зиму  зі снігом та дощами. Чому пан Олексій Чепурко  нехтує виконанням повноважень?.  

- Досі йдуть відписки, переноситься  на кожен рік   і це відбувається   протягом 20 років.  Я обійшла всі інстанції, а будинок тріщить. Нам кажуть вийшов такий закон,  що ви всі самі повинні ремонтувати, а за що? За пенсію дві тисячі?

Після звернень порядок денний сформували та почали працювати. Багато питань виникло щодо розподілу міського бюджету, адже 28 мільйонів гривень , які були виділені ще на початку року за ініціативою команди Андрія Матковського на ремонт дахів та під'їздів, запропонували, за пропозицією представників «Рідного міста», перекинути на ремонт доріг. Депутат Полтавської міської ради Андрій Матковський підкреслив : вважає, що програма ЖКГ на поточний рік у місті повністю провалена.

Андрій Матковський, депутат міської ради:

- Зараз бюджет міста 3 мільярда 800 мільйонів гривень і, приймаючи бюджет 2019 року, ми в цій залі з колегами прийняли, що майже 1 мільярд як раз на вирішення питання ЖКГ і поадресно прописали об’єкти. Зараз у нас жовтень місяць із 30 покрівель виконано 2 , під’їзди 62 - виконана 2, із підвалів 33 – 6. Процент виконання на цей час – 54% фінансування. Гроші є, програми були прийняті, але чиновники цього не виконують. Передбачено 28 мільйонів гривень з дахів перебракується на інше.

Обурений таким рішенням і депутат міської ради Олександр Глазов. Говорить: мешканців повинні повідомляти щодо змін рішень.

Олександр Глазов, депутат міської ради:

- Всіх тих мешканців адреси, яких стояли в програмі і уже замовили їм проектно-кошторисну документацію, чи ці будинки всі отримали повідомлення про те, що зараз все зупиняється і не будуть проводитися роботи і щоб люди шукали якийсь інший спосіб надало рекомендації стосовно створення ОСББ?
Заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко говорить: мешканці будинків самі повинні підтримувати власне житло.

Олексій Чепурко, заступник міського голови з питань ЖКГ:

- Є закон про співвласників, про приватизацію житлових будинків, в якому чорним по білому написано , що мешканці є власниками своїх будинків і вони мають підтримувати свої будинки. Створити ОСББ і через багатокредитні програми, через державни фонд енергоефективності мають всі можливості підтримувати своє майно у задовільному стані.
Єдиний нині вихід, розповів Олексій Чепурко, - це створювати ОСББ і брати кредити. Натомість, Андрій Матковський зазначив: потрібно спочатку відремонтувати те, що знаходиться у критичному стані, а потім вже передати на чийсь баланс або створювати ОСББ.

Андрій Матковський, депутат міської ради:

- Ми, завдяки децентралізації, маємо кошти, за ці кошти маємо відремонтувати дахи, підвали, а потім вже проводити інші паралелі і створювати ОСББ.

Не менше обурення викликало питання про збільшення чисельності працівників міськвиконкому, адже, на це витрачатимуться неабиякі кошти їм на заробітну плату.

Андрій Матковський, депутат міської ради:

- Якщо б це було пов’язано з тим, що у нас послуги там зростають і розумію, якщо ми управління збільшували, то тут ми маємо над керівниками робимо сверхкерівників, тобто, залишається начальник управління, а ми ще створюємо начальника директора департаменту, який буде над начальником управління. Більше, ніж 100 мільйонів на рік, колись бюджет був 300 мільйонів.

Олександр Глазов, депутат міської ради:

- Не прагнення до того, щоб у нас посадовці виконували свої повноваження і робили якісні послуги нашому місту, а просто це політичні договорняки. Всі ці дії призводять до того, що ви пріоритет ставите не розвиток, не результат, а просто швидко свої договорняки провести. До всіх надійшло звернення. Ми представники громадських об’єднань міста Полтава до депутатського корпусу Полтавської міської ради занепокоєні надмірною політизацією подій навколо молодіжних питань, як наслідок, створити в структурі міськвиконкому Департаменту культури молоді і спорту. Застерігаємо від створення необґрунтованих корупційних ризиків.

Також на позачерговій 27 сесії міської ради сьомого скликання депутати проголосували за заборону продажу алкоголю з 22:00 години до 8:00 у магазинах. Також, прийняли цілий ряд звернень до Верховної Ради України.