Програма «Життя міста»

У розділі: 13843 відео | АрхівRSS
Наймасштабніша операція Нацполіції з виявлення рослин маку та конопель. «Відзначилась» і Полтавщина
329

Наймасштабніша операція Нацполіції з виявлення рослин маку та конопель. «Відзначилась» і Полтавщина

З травня по жовтень 2019 року Департаментом протидії наркозлочинності у співпраці з іншими підрозділами Національної поліції проведено щорічні оперативно-профілактичні заходи під умовною назвою «Мак».

У 2019 році операція «Мак-2019» відбулася в оновленому правовому полі: охорона об’єктів, які використовують сільгосппідприємства, що займаються культивуванням рослин маку та конопель в промислових цілях здійснювалась виключно підрозділами Департаменту поліції охорони.

Так, у серпні на Полтавщині задокументовано злочинну групу, з ознаками організованості. Її  учасники посіяли та виростили рекордний незаконний посів маку у кількості близько  345 млн. рослин на площі 234 гектари.

Уже через місяць на Прикарпатті поліція викрила організовану злочинну групу, яка в спеціально облаштованих теплицях площею 4 га на промисловому рівні незаконно вирощувала елітні сорти конопель. У зловмисників вилучено майже 90 тис. рослин конопель та понад 1 тонну готового особливо небезпечного наркотичного засобу «канабіс», вартістю понад 10 мільйонів гривень.  На «чорному ринку» вартість наркотичної речовини, яку можна було б виготовити з виявлених рослин,становить понад 50 мільйонів євро.

Загалом, у результаті проведення операції «МАК» розпочато 1863 кримінальних провадження за ознаками злочину, передбаченого ст. 310 КК України (незаконний посів або вирощування снотворного маку чи конопель). У 63% кримінальних проваджень правопорушникам уже повідомлено про підозру. 

 Здійснено також і 307 обльотів із застосуванням сучасних технологій аерозйомки – важкодоступні місця або замасковані серед інших сільськогосподарських культур. За їх підсумками виявлено 54 факти незаконних посів наркосировини.

Загалом, цьогорічні результати стали рекордними: у ході операції виявлено близько 358 мільйонів рослин маку та конопель, які вирощувались на площі понад 375 га. Про це повідомляє Національна поліція України.