Програма «Життя міста»

У розділі: 13892 відео | АрхівRSS
ПолтНТУ об’єднав на своїй базі провідних науковців з усієї України та з-за кордону
1205

ПолтНТУ об’єднав на своїй базі провідних науковців з усієї України та з-за кордону

На базі Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Розвиток фінансового ринку в Україні: загрози, проблеми та перспективи», присвячена 90-річчю ПолтНТУ. На ній зібралися науковці зі всієї України та з-за кордону, щоб розповісти якомога більше про економіку студентам вишу. Деталі у сюжеті.

Штоль Гюнтер, почесний професор ПолтНТУ, фахівець з нерухомості та іпотечного кредитування:

- Наша мета, наша ціль - це розповісти студентам технічного університету про економіку Німеччини. Ми також маємо досвід у практиці і намагаємось розповісти студентам, як можна придбати кредит, оформити кредит на практиці.

Університет уже традиційно став головним майданчиком для зустрічі представників бізнесу, влади і науки, - говорить виконувач обов’язків директора начально-наукового інституту фінансів, економіки та менеджменту ПолтНТУ Ірина Черниш.

Ірина Черниш, в.о. директора начально-наукового інституту фінансів, економіки та менеджменту ПолтНТУ:

- Ми хочемо показати і нашим магістрам студентам, що ми готуємо високваліфікованих фахівців. Слід відмітити, що наш університет є одним із провідних роботодавців саме у сферу фінансових послуг. Ми переходимо у статус класичного університету, який готує і фундаментальні, і прикладні аспекти діяльності, і економіки, і соціального розвитку.

Ректор ПолтНТУ імені Кондратюка Володимир Онищенко зазначає: протягом останніх п’яти років в університеті чітко реалізується успішна формула освіта-наука-бізнес-влада і, звісно ж, має результат.

Володимир Онищенко, ректор ПолтНТУ:

- Сьогодні наші студенти мають можливість, унікальну можливість, проходити навчання у лабораторіях, вивчати сучасні, передові технології, в тому числі і за рахунок технологій віртуальної реальності 3-д візуалізації. Наразі ми реалізуємо надзвичайно важливий проект з європейським інвестиційним банком. Ціна питання сягає 8,5 мільйонів євро - це кошти на тему модернізації будівель і споруд нашого університету. Тому такими прикладами я хотів підкреслити, що ми готуємо фахівців, які не тільки отримують теоретичні знання, але й ще за рахунок своїх знань, співпрацюючи з компаніями, можуть залучати реальні іноземні інвестиції.

Щоб підготувати якісно фахівця потрібно створювати сучасні умови та використовувати інноваційні технології, які нині є у ПолтНТУ, - говорить директорка Департаменту освіти та науки Полтавської облдержадміністрації Олена Харченко. Адже для студентів важливо не тільки теоретичні знання, а й практичні.

Олена Харченко, директор Департаменту освіти та науки Полтавської ОДА:

- Робота щодо фінансової грамотності є ключовою в системі Нової української школи і саме робота з учнівською молоддю є однією з робот технічного університету. Фінансова грамотність є надважливою і під час навчання в школі і фінанси - це те питання, від якого залежить спроможність будь-якої держави. Науковий потенціал університету і тих науковців, які сьогодні запрошені, і представники інших університетів дасть можливість вибудовувати ту модель фінансів, яка дозволить Україні стати спроможною.

Зі вступним словом звернувся до учасників конференції і професор кафедри фінансів Київського національного університету імені Тараса Шевченка Захарій Варналій.

Захарій Варналій, професор кафедри фінансів Київського національного університету імені Тараса Шевченка:

- Сьогодні, як бачите, наші колеги з Німеччини приїхали, з Хорватії, Київ приїхав, Черкаси, тобто, апостол науки завітали до славетного Полтавського університету. Будь-який захід чи то круглий стіл, чи то семінар, а тим паче конференція, тим паче міжнародна - це велике свято. В нас є представники з Німеччини, Хорватії, Польщі - це завдяки 21 століттю, яке називається просто епоха діджиталізації.
ПолтНТУ об’єднав на своїй базі провідних науковців з усієї України та з-за кордону. Таким чином університет став центром фінансової та економічної науки.