Програма «Життя міста»

У розділі: 14703 відео | АрхівRSS
У стінах обласної бібліотеки відбувся вечір пам’яті «Остап Вишня: відомий і невідомий».
383

У стінах обласної бібліотеки відбувся вечір пам’яті «Остап Вишня: відомий і невідомий».

130 років тому, саме 13 листопада на хуторі Чечва, неподалік села Грунь Зіньківського повіту Полтавщини, народився Остап Вишня - письменник-сатирик, гуморист, перекладач. До цього дня у стінах обласної бібліотеки відбувся вечір пам’яті «Остап Вишня: відомий і невідомий».

Ніна Климко, співорганізатор заходу:

- Розкрити нам цю талановиту, неординарну людину з іншого боку, не лише як письменника, а творчу особистість, поборника незалежності України, людину, яка мала таку досить складну долю.

Остап Вишня започаткував новий гумористичний тип фейлетону - «усмішку», - розповідає регіональний представник Українського інституту національної пам'яті в Полтавській області Олег Пустовгар.

Олег Пустовгар, регіональний представник УІНП в Полтавській області:

- Потрібно розділяти його творчість у період до ув’язнення і після. Його звільнили з умовою, що він буде писати памфлети проти УПА, проти бандерівців. Концентруватися лише на тому, що він був гуморист і писав на побутові теми не зовсім доречно.

Олег Пустовгар зазначає, - Остап Вишня письменник унікальної популярності, його твори знані у багатьох країнах. Незважаючи на важку долю він не переставав «усміхатись» аж до смерті.