Програма «Життя міста»

У розділі: 13831 відео | АрхівRSS
У Полтаві пройшли загальні збори Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування
388

У Полтаві пройшли загальні збори Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування

Жодна із 27 амбулаторій сільської медицини на сьогодні офіційно не здана - про це повідомили на загальних зборах Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування. У деяких громадах готовність амбулаторій ледь сягає 30%. Повіривши обіцянкам держави про співфінансування медзакладів, полтавські громади вклали в будівництво - 30% свого бюджету. А от фінанси від держави ще чекають досі.
Ситуація катастрофічна - ділиться голова Гребінківської районної ради Володимир Зінченко. Саме за його ініціативи це питання було внесено до порядку денного та розглянуто на загальних зборах.

Володимир Зінченко, голова Гребінківської районної ради:

- Ми змушені були звернутися в управління капітального будівництва ОДА - вони почали нам розповідати про якийсь графік, який буде реалізований до 25 грудня. Хоча, якщо немає даху, немає внутрішніх робіт, немає вікон і дверей, то ми можемо уявити яка ситуація склалася. Крім того ми побачили по постанові, як держава може забрати кошти, маючи постанову. Немає впевненості , тому що на 1 січня буде те саме зроблене з тими коштами у зв’язку з нереалізованими до кінця року.

Згодом, Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький запропонував, аби асоціація і керівники місцевих рад підготувати колективне звернення до центральних органів влади і запропонували варіант вирішення проблеми. Він переконаний, - має бути налагоджений зворотній зв’язок із Урядом, профільним комітетом Верховної Ради України.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради:

- Якщо кошти не будуть використані, щоб вони були перехідними на 2010 рік, інакше ці кошти повернуться до держбюджету. Адже це дуже важливо - з 27 амбулаторій сімейного типу жодна не готова на 100%.

Також, обговорили не менш актуальне та масштабне питання - про стан автомобільних доріг Полтавської області та перспективи їх ремонту та утримання в 2020 році.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради:

- Ми, в зв’язку з проблематикою, яка була в 2019 році, а це недобросовісні підрядники, затягування строків ремонтів, хочемо, щоб Агенція місцевих доріг на 2010 рік врахувала всі пропозиції, проблеми, зробила висновки і ми отримали хоча б покращення в ситуації з ремонтом доріг і комунікації з депутатським корпусом. Всі переконані, що там є зловживання, покажіть, що їх немає, покажіть документацію, покажіть фінансові кошториси, все, щоб зняти підозру.

Висловили своє бачення учасники зборів і стосовно впровадження ринку землі. Тут вже є ініціатива депутатів щодо скликання позачергової сесії облради з цього приводу. Олександр Біленький підтримує продаж землі, але не зараз і не в такому форматі, як пропонується. Він поділився - живе в селі і відчуває настрої людей, розуміє, що зараз чи психологічно, чи фінансово люди до цього не готові.

По закінченню зборів, Біленький закликав керівників самоврядування активно подавати пропозиції до обласного бюджету на 2020 рік