Програма «Життя міста»

У розділі: 13831 відео | АрхівRSS
Раціональність використання коштів для виконання програми розвитку ЖКГ та благоустрою обговорювали на профільній комісії міської ради
578

Раціональність використання коштів для виконання програми розвитку ЖКГ та благоустрою обговорювали на профільній комісії міської ради

Зміни до показників міського бюджету розглядали на засіданні профільної депутатської комісії. За рік, - говорять учасники зібрання, у сфері освіти економія склала майже 37 млн. грн. Пропонують перерозподілити затверджені раніше асигнування. Андрій Матковський говорить, - це не справедливо. Потрібно залишати кошти у тій галузі, в якій відбулася економія, аби у розподільників коштів був стимул раціонально використовувати гроші.

Андрій Матковський, депутат міської ради:

- Зараз цю економію майже у повному обсязі перекидають на іншу галузь, на те ж саме ЖКГ. Будуть директор школи економити енергоносії, якщо все у нього забрати? Як приклад можу сказати, у минулому році, коли ми відповідали за цю галузь, 100% ми залишали у тій школі, дитячому садку, де ця економія була досягнута. Крім того, маючи економію 37 млн. грн., дуже давно пора нашим педагогам, вчителям виплачувати надбавки у повному обсязі, як це передбачено Кабінетом Міністрів. На жаль, цього сьогодні не відбувалося, хоча ми виступили саме за цей розподіл коштів.
У депутатів виникли сумніви щодо раціонального використання коштів на програму ЖКГ. Володимир Корчака запитав у профільного заступника міського голови, представника «Рідного міста» Олексія Чепурка чому з ремонту житлового фонду знімається понад 2 млн. грн.

Володимир Корчака, депутат міської ради:

- Є такі у місті адреси, як Петра Юрченка 21/9, Комарницького 6, де будинкам по 85 років і де говорити зараз мешканцям будинків, що робіть ремонт за свої кошти, як мінімум, не дуже коректно. У той час, коли на початку року, весною робилися проекти на ці будинки, уже витрачені більше 500 тисяч бюджетних коштів на проекти. Де логіка?

Олексій Чепурко запевнив, - незабаром презентують програму підтримки ОСББ. Завдяки їй уже розроблені проекти на ремонт зможуть реалізувати наступного року.

Олексій Чепурко, заступник міського голови з питань ЖКГ:

- Вони є власниками цього будинку. Не тільки приватизованих квартир, а й підвалів, всіх мереж, які знаходяться на цьому будинку, тому в законі прописано, що вони зобов`язані утримувати його в належному стані.

Позиція команди Андрія Матковського – не змінна: з такими зарплатами та пенсіями люди не в змозі створити ОСББ та самотужки справлятися з проблемами. Спочатку потрібно за кошти міста відремонтувати проблемні криші, підвали і так далі, а вже потім хай мешканці створюють ОСББ та господарюють. Депутат підкреслив, - звернеться до держфінінспекції з проханням перевірити цільове використання коштів програми розвитку ЖКГ та благоустрою Полтави на 2019 рік.

Андрій Матковський, депутат міської ради:

- Десятки млн. грн. використано ЖКГ на проекти ремонти дахів, під`їздів, мереж у підвалах. Але роботи були не проведені. Можна уявити, що якщо до цього повертатись наступного року, то треба заново замовляти проекти, бо у нас збільшиться мінімальна зп. і т.д. на жаль, у нас ЖКГ як прірва. Гроші ми виділяємо, а вони використовуються не раціонально. Наприклад, млн. грн. ми перекинули з ремонту дитячих майданчиків. Скажіть, будь ласка, а нас що всі відремонтовані дитячі майданчики? Чиновники дійсно не використовують той потенціал, який їм дають депутати.
Також на засіданні заслухали звернення «Полтаватрансбуд» щодо можливості придбання у комунальну власність міста приміщення колишнього дитячого садку по провулку Гната Хоткевича, 9, яке зараз у приватній власності товариства. Питання вирішили вивчити та розглянути згодом.