Програма «Життя міста»

У розділі: 14437 відео | АрхівRSS
Полтавщину відвідав заступник Міністра соціальної політики
536

Полтавщину відвідав заступник Міністра соціальної політики

З робочим візитом відвідав Полтавщину заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко. Він перевірив впровадження в області зміни порядку фінансування виплат державних соціальних допомог, забезпечення осіб з інвалідністю технічними засобами реабілітації, монетизацію пільг на житлово-комунальні послуги. Якщо раніше виплата державних соціальних допомог відбувалася за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам, то на сьогодні це відбувається через окрему бюджетну програму, головним розпорядником коштів якої стало Міністерство соціальної політики.

Віталій Музиченко, заступник Міністра соціальної політики:

- Це дає можливість скоротити термін проходження коштів до кінцевого отримувача. Тобто, якщо раніше кошти з державного бюджету надходили до обласного, а звідти спрямовувалися у районний чи міський, і вже потім надходили до місцевого управління захисту населення, то на сьогодні спрямування коштів передбачено від Міністерства напряму місцевим органам соціального захисту населення без участі місцевих бюджетів.

На початку цього року Міністерство спрямувало 4,1 мільярда гривень в регіони, - додав Віталій Музиченко. У Полтавській області ці кошти вже дійшли в органи соціального захисту населення.

Віталій Музиченко, заступник Міністра соціальної політики:

- Ми очікуємо, що сьогодні вже розпочнеться фізична виплата коштів через банківські установи та через поштові відділення. Порядок, який було затверджено з першого січня спрацював. Практика засвідчує, що його робота полегшує і пришвидшує надходження коштів до одержувача.

Окрім цього, - розповів Віталій Музиченко, в кінці 2019 року були прийняті зміни до Закону про державний бюджет і було додатково спрямовано майже 800 мільйонів гривень Міністерству соціальної політики на забезпечення технічними засобами інвалідів.

Віталій Музиченко, заступник Міністра соціальної політики:

- За підсумками роботи у Полтавській області, ми можемо сказати, що відповідна програма виконана належним чином. Відсоток освоєння коштів і забезпечення технічними засобами реабілітації практично сягнув 100% - склав 99,8%. Не дивлячись на те, що кошти були виділені в останній місяць бюджетного року. В регіоні система спрацювала добре.

З початку поточного опалювального періоду у державі запроваджено монетизацію пільг. За перші кілька днів реалізації нововведення понад три тисячі пільговиків подали відповідну заявку, щоб уже в січні перейти на отримання пільг готівкою, - підсумував заступник Міністра.