Програма «Життя міста»

У розділі: 14437 відео | АрхівRSS
103 нові сучасні автомобілі швидкої допомоги тепер у Полтаві
2490

103 нові сучасні автомобілі швидкої допомоги тепер у Полтаві

103 нові сучасні автомобілі швидкої допомоги тепер у Полтаві. Полтавська область стала першою в Україні, яка в рамках проєкту Світового банку, постанови Кабінету Міністрів України щодо системи реформування охорони здоров’я та відповідної програми президента України отримала їх.

- Сидяча каталка є, колони з кислородом, щит, тут шини. Повністю всім відрізняється, нормальні носилки, а не ті, що на полу стоять на УАЗ, нормальна апаратура.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я ОДА:

- Машини всі оснащені киснем. Всі машини мають на сьогодні апарати штучної вентиляції легень, всі машини мають транспортні шини і мобілізацію, оснащені зручно для роботи саме персоналу , комфортно, це не той УАЗ, де не можна людині сидіти, навіть візьмемо Газель. Нам пропонували, щоб ми купили Газелі, але це не ті умови, які нам сьогодні потрібні. Машина зроблена для того, щоб було комфортно працювати, перш за все, і медичному працівнику, і щоб він виконував протокол надання медичної допомоги, все в цьому плані є. Всі ліки, які є на машинах екстреної медичної допомоги, ми на 100% забезпечимо.

Вартість однієї автівки - два мільйона гривень. Частину коштів, 150 мільйонів гривень, на придбання «швидких» надано в рамках пілотного проєкту, понад 50 мільйоні виділили з обласного бюджету. Тобто, в рамках Постанови Кабміну 75% надала держава, а 25% - область.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА:

- Ми ставимо за мету в 2020 році повністю оновити автопарк в першому півріччі можна так сказати. Ці автомобілі нам поставлені на виконання постанови Кабміну від 22 травня 2019 року, відповідно програмою Президента України. Можна сказати з впевненістю, що наша область перша в Україні, де відповідно на реалізацію цієї постанови, реалізації програми Кабміну, на реалізацію програми Президента України Володимира Зеленського у нас буде повністю оновлений автопарк і ми будемо надавати таку медичну екстрену швидку допомогу на найвищому рівні.

До кінця січня «швидкі» надійдуть у всі райони Полтавщини. Крім Полтавщини учасниками пілотного проєкту стали Вінницька, Донецька, Одеська, Тернопільська області та Київ.