Програма «Життя міста»

У розділі: 14695 відео | АрхівRSS
Навіщо СБУ проводила обшуки у Полтавській міській раді
4286

Навіщо СБУ проводила обшуки у Полтавській міській раді

СБУ провела обшуки у Полтавській міській раді. У ході правоохоронці вилучили фінансову та платіжну документацію, чорнову бухгалтерію, печатки комерційних структур, залучених у протиправних оборудках. Викрили протиправний механізм привласнення коштів чиновниками місцевого бюджету під час виконання ремонтно-будівельних робіт на об’єктах соціальної сфери , - повідомляють в управлінні СБУ.

Олексій Скрильник, помічник начальника управління СБУ України Полтавської області:

- Фігуранти справи штучно завищили вартість виконаних робіт та кількість використаних будівельних матеріалів фіктивно купуючи їх у підконтрольних фірм-прокладок. Для виведення бюджетних коштів у «тінь» зловмисники зареєстрували низку підконтрольних комерційних структур. За попередніми даними фігуранти вивели до тіньового обігу та конвертували у готівку понад 22 мільйони грн. бюджетних коштів.
Як зазначено в ухвалі суду, якою надавався дозвіл на проведення обшуків, є й перелік окремих будівельних об’єктів. Зокрема, реконструкція головного корпусу 3-ї міської клінічної лікарні та відділень дитячої клінічної лікарні. Обшуки пройшли у міськвиконкомі, управліннях та комерційних структурах, які причетні до справи. Як прогнозував так і сталося - говорить лідер партії За простих людей Сергій Капілн, ще попередньо аналізуючи умови тендерів та суми було зрозуміло - будуть красти.

Сергій Каплін, лідер партії «За простих людей»:

- Підприємства, які контролюють члени цієї коаліції, цього 3-голового дракона, Шамоти, Удовіченка і Батьківщини, їхні фірми, їхніх людей, які ремонтували 3-тю лікарню. Я говорив, що за ті гроші, за які виграли підрядники тендер відремонтували лікарню не можна. Я писав про це у «Полтавському віснику» і на цій передачі, я говорив, що буде біда, будуть красти. Робити ремонт, реконструкцію, потім ініціювати новий, другий етап цієї реконструкції, додавати ще бюджет. Їхня задача була просто влізти в тендер.
За інформацією СБУ, посадовці завдали збитки державі на понад 30 млн грн.