Програма «Життя міста»

У розділі: 14697 відео | АрхівRSS
На Полтавщині у січні зафіксовано три випадки порушення свободи слова
281

На Полтавщині у січні зафіксовано три випадки порушення свободи слова

19 випадків порушень свободи слова зафіксовані в Україні за січень поточного року. Із загальної кількості 11 – фізична агресія проти журналістів. Найбільше порушень зафіксовано в категорії «перешкоджання професійній журналістській діяльності» – шість випадків. По два інциденти – погрози, кібератаки та юридичний тиск. Пошкодження майна журналістів та побиття – по одному випадку. Такі результати оприлюднив Інститут масової інформації у своєму щомісячному моніторингу «Барометр свободи слова».

Порушення сталися в семи регіонах країни. Найчастіше порушували права журналістів у Києві та на Львівщині – по чотири випадки, дали йдуть Одещина та Полтавщина (по три випадки), на Харківщині та Волині по два випадки і один – у Чернівцях.

Детальніше про Полтавщину. У Кременчуці представників ЗМІ не впустили до школи №12, аби ті перевірили якість харчування. Два інших випадки трапились в обласному центрі. Перший – журналістку одного з місцевих телеканалів не впустили на засідання до Полтавської обласної державної адміністрації. Другий – кіберполіція пропонувала одному з інтернет-видань розмістити на своїй платформі скрипт для деаномізації користувачів.

Найгучнішими ж порушеннями січня ІМІ називає інциденти з підпалом авто журналістки Радіо Свобода у Львові та, власне, спроби кіберполіції вмовити редакції інтернет-видань встановити на своїх сайтах програмний скрипт, який дозволить ідентифікувати користувачів. 

Детальніше про дослідження тут: https://imi.org.ua/monitorings/barometr-svobody-slova-za-sichen-2020-roku-i31625?fbclid=IwAR1b1YQ5rjgAs6aTPFBqpohuD4T4RgrSWAlaeLl8_LEzLKx9rqQKoa9tyBo