Програма «Життя міста»

У розділі: 13092 відео | АрхівRSS
Церкви Полтави проводять богослужіння онлайн
419

Церкви Полтави проводять богослужіння онлайн

Президент Володимир Зеленський закликав церкви проводити служби Божі онлайн, аби не створювати ще більшої загрози поширенню коронавірусу в Україні.

"Дякую тим главам церков, які розуміють небезпеку і проводять богослужіння без людей, в режимі онлайн. Впевнений, що й інші голови (церков) приєднаються до такої вимушеної практики. Адже сьогодні людям, дійсно, дуже потрібна віра, але не менше, їм потрібна елементарна безпека", - сказав Президент. - йдеться у зверненні Гаранта.

Церква та держава не можуть бути сьогодні розділені, впевнений священник Української греко-католицької церкви Максим Кролевський, адже в нас єдина мета і сьогодні вже і спільні виклики! У храмах максимально використовують необхідні превентивні заходи, аби вберегти прихожан від ймовірного зараження. Закликають слухати службу божу онлайн, проте, заборонити до храму приходити не можуть.

Максим Кролевський, священник УГКЦ:

- Ми повинні ті превентивні кроки прийняти, щоб не наражати наших вірян, наших людей на ті всі небезпеки, які йдуть з інших країн до наших міст.

Підтримують такий заклик Президента і представники Української православної церкви, хоча, зауважують, є речі, які не здійснюються без участі священника.

Протоієрей Миколай Довганич, прес-секретар Полтавської єпархії УПЦ:

- Це нормально коли люди моляться дома, бо в кожного вдома є молитвослов, але не може людина онлайн брати участь у церковних таїнствах, тому людина має прийти в церкву, посповідатися , причаститися чи інші таїнства, якщо в людини немає такої змоги, чи вона в групі ризику, то ми можемо виїжджати на дім, це нормальна практика, коли священник виїжджає до людини хворої і звершує таїнство причастя.

Представники протестанських церков прислухаються до порад влади та медиків , пішли на карантин та богослужіння здійснюють тільки онлайн.

Дмитро Лаптєв, єпископ об'єднання церков "Світло життя" у Полтавській області:

- Ми всі зараз знаходимося на карантині, ми служимо онлайн..до речі, не втрачайте надії, вірте, моліться і віра кожного допоможе нам...і ті прості речі - мити руки, обличчя, не хвилюватися. Ми всі разом подолаємо цю проблему, з якою стикнулося суспільство, хай господь хранить вас і до зустрічі на богослужіннях.

У православній церкві України розуміють усю серйозність ситуації, при її погіршенні готові навіть до закриття храмів, наразі обмежують кількість прихожан, вимагають дотримання дистанції та не рекомендують йти на богослужіння представникам з груп ризику.

Архієпископ Полтавський і Кременчуцький ПЦУ Федір:

- Безперечно ми розуміємо усю загрозу,повязану з карантином, ми заборонили нашим старшим вірянам, дітям приходити до церкви, ми робимо он лайн трансляцію, але це треба звершувати, ми обмежуємо кількість присутніх, у масках, дезінфекація, і всі всі заходи проводимо.

У зв'язку з карантином в Україні та введенням в окремих регіонах режиму надзвичайної ситуації, з метою недопущення поширення коронавірусу, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій оголосила 25 березня 2020 року Днем загальної молитви і посту за Україну.