Програма «Життя міста»

У розділі: 13092 відео | АрхівRSS
З початку року на Полтавщині зареєстровано 11 випадків хвороби Лайма
339

З початку року на Полтавщині зареєстровано 11 випадків хвороби Лайма

Аномальна тепла зима спровокувала раннє "прокидання" кліщів. Полтавка Жанна щодня вигулює свого собаку. Ділиться, - хвилюється за свого домашнього улюбленця, адже зараз імовірніше підчепити паразитів.

Жанна, полтавка:

- Я його побризгала спеціальним таким засобом від кліщів. А потім пострижу і ніяких проблем. Не дозволяє ходити у великій траві, бо там же кліщі водяться.

Незабаром на природу разом з п’ятирічним сином збирається полтавка Катерина. Вважає, головний спосіб захиститися від комах - щоб одяг щільно прилягав до тіла та був світлих кольорів.

Катерина Громова, полтавка:

- Був випадок та я якось не боюсь, будемо їхати до лісу просто одягатися краще, захищати ті місця, де вони можуть попасти, відкриті зони якось так.

З початку року в області офіційно зареєстровано 11 випадків хвороби Лайма - це інфекційна недуга з групи бактеріальних зоонозів. Саме її і передають кліщі. Цим і небезпечні.

Світлана Пивовар, лікар-епідеміолог відділення особливо небезпечних інфекцій:

- У нас зима була тепла, то у нас кліщі активізувалися уже з початку року і будуть активні вони до середин грудня. Клінічні прояви хвороби Лайма це ітонсикаційні прояви, підвищення температури, головний біль, біль у м’язах і основна ознака -  еритема на шкірі.

Симптоми захворювання можуть з’являтися навіть через півроку після укусу кліща. Тому, щоб убезпечити себе, потрібно пам’ятати прості поради.

Світлана Пивовар, лікар-епідеміолог відділення особливо небезпечних інфекцій:

- Коли ми виходимо на прогулянку з дітками або з домашніми улюбленцями, ми гуляємо на добре освітлених доріжках асфальтованих там, де більше сонечка. Менше ходимо по високій траві, там, де високі кущі, користуємося репелентами обов’язково. Після прогулянки оглядаємо діток і улюбленців.

Світлана Пивовар додає, - імовірні місця, де можна підчепити кліщів - дендропарк, прирічковий парк, березовий сквер та парк "Перемога".