Програма «Життя міста»

У розділі: 13970 відео | АрхівRSS
45 нових випадків захворювання на коронавірус зафіксували за добу у Полтавській області
999

45 нових випадків захворювання на коронавірус зафіксували за добу у Полтавській області

45 нових випадків захворювання на коронавірус зафіксували за добу у Полтавській області. Загалом же хворіють 146 людей ,- про це повідомили на щоденному брифінгу в облдержадміністрації. Одужало -повыдомили - 12 пацієнтів. 

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА:

- Станціонарно у нас лікуються 42%, амбулаторно лікуються 20, 6%, клінічно здорові - 23,2%,  одужало - 10,3% пацієнтів.

У зв'зку з тим, що карантин продовжений до 11 травня, відвідування місць поховань у поминальні дні, будуть обмежені і перенесені на інші дати.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА:

- Ми запровадили додаткові карантинні заходи щодо обмеження доступу до цих місць. Ми будемо це контролювати завдяки органам Національної поліції і хочу сказати так само рішення церков було прийнято, щоб ці заходи перенести на червень місяць.

Також прокоментували і рішення Уряду стосовно відміни обов'язкової обсервації для українців. Натомість введуть самоізоляцію, яку посилено контролюватимуть за допомогою державного додатку "Дія".

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА:

- Там є простий сервіс стосовно місця реєстрації, місця перебування на самоізоляції, а для Нацполіції, сімейних лікарів, для нас так само буде дуже легко проконтролювати, де людина знаходиться - це у випадку того, якщо вона буде змінювати місце самоізоляції. Щодо обсервації у нас були готові ці місця і наразі готові , і у випадку такої необхідності ми можемо забезпечити всіх наших полтавців.

Йшлося на брифінгу і про оплату праці медпрацівників. Тим, хто працює із пацієнтами із коронавірусом, її мають перерахувати.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА:

- Наразі ми очікуємо механізм фінансування з НЦЗУ, тобто, це робиться від Нацслужби здоров'я, щоб ми могли технічно профінансувати свій медичний персонал. Хто буде отримувати цю надбавку - це той персонал, який визначений відповідною постановою Кабінету міністрів, МОЗ у наказах у які вносилися неодноразово зміни, і цей медичний персонал отримає надбавку. Чи є цей перелік наразі вичерпним - ні. Ще є ряд певних неузгодженостей , наприклад, щодо мобільних бригад, які відбирають зразки.

На брифінгу зауважили, - заробітна платня має бути нарахована у квітні.