Програма «Життя міста»

У розділі: 14473 відео | АрхівRSS
Черговий пікет у Полтаві спалахнув біля державної обласної телерадіокомпанії «Лтава»
332

Черговий пікет у Полтаві спалахнув біля державної обласної телерадіокомпанії «Лтава»

Полтавці, невдоволені інформаційною політикою обласної телерадіокомпанії «Лтава», розпочали мітинг біля облдержадміністрації. Люди звинувачували керівництво ОДТРК у політичній заангажованості і вимагали скасувати цензуру та висвітлювати події в місті та області об’єктивно.
 Олег Пустовгар, співініціатор пікету
"ОДТРК «Лтава» фінансується за кошт платників податків, за кошт платників тих, в тому числі, які підтримують і опозицію, і весь український народ на євромайданах. А насправді «Лтава» зараз перетворилася на рупор лише однієї партії - на рупор «Партії Регіонів». Це неприпустимо"
Закликати до відповіді вирішили генерального директора ОДТРК Миколу Ляпаненка. Для цього мирною ходою вирушили до будівлі обласного радіо.
 «Геть цензуру Ляпаненка!»
Генеральний директор не змусив на себе чекати, більш того - вже сам очікував на пікетувальників на вулиці. Люди висловили Миколі Ляпаненку своє невдоволення вибірковою подачею інформації на ОДТРК.
Іде зомбування людей. Беруть інтерв’ю в трудових колективах з тих заводів, які мають ринки збуту в Росії, і розказують, як буде погано, коли ми вступимо в Євросоюз, і як буде добре, коли ми підемо у Мутний Союз з Росією, Білорусією, Казахстаном!
" ГАНЬБА, ГАНЬБА, ГАНЬБА!»
Найбільше обурення у мітингувальників викликало те, що «Лтава» - єдиний полтавський телеканал, який залишив без уваги акцію протесту «Полтавський беркут додому!», яку висвітлили навіть у всеукраїнських джерелах. І взагалі, вважають мітингувальники, люди в області мають право дізнаватися про всі події в місті - і про дії опозиції, акції протесту та полтавські євромайдани, в тому числі. Генеральний директор запевнив: конкретно цей пікет напевно побачать.
Микола Ляпаненко, генеральний директор ОДТРК «Лтава»
"Шановні мої колеги! Все, що ми тут говоримо... скільки зараз? - я думаю, ще сьогодні буде в ефірі.
Буде на всю Полтавську область, в інтернеті, і на зарубіжні країни..."
Проте, пікетувальники прийшли до керівника держтелерадіо компанії не лише за цим - головна вимога - щоденні прямі ефіри на «Лтаві», на дротовому радіо та на радіо «Наша хвиля». Але негайному наданню ефірного часу - відповідав Микола Ляпаненко - перешкоджає вже складена заздалегідь програма.
 Микола Ляпаненко, генеральний директор ОДТРК «Лтава»
"- Для того, щоб зараз дати ефір, треба когось вигнати з ефіру - там же люди. Програма забита і в газетах оголошено вже...
- Дурниці повикидайте!
- Ну як я можу сказати, що дурниця - з іншої партії? Мені закон цього не велить, люди добрі! Мені закон цього не велить! Значить, я порушую закон"
- Шановні люди, ми задоволені відповіддю Ляпаненка?!
- НІ!!!!
Така відповідь пікетувальників не влаштувала, і обурені полтавці звинуватили Миколу Ляпаненка у політичній заангажованості, наголошуючи на його членстві у Партії Регіонів. Мітингувальники вимагали на їх очах розірвати партійний квиток та - цитата - «не зраджувати український народ».
Євген Лопушинський
співініціатор пікету, журналіст
"- Я всіх закликаю до конструктиву, бо я вам розповідаю, що буде завтра показаний сюжет на ОДТРК «Лтава», але показаний, як ми дійсно ведемо себе не як європейці. Ми цього хочемо?
- Нііііііі...
- Не хочемо, тому перше, що ми робимо - це спілкуємось конструктивно! Є згода?
- Таааак...»
- НІ!!!!!»"
Власне, завдяки конструктивному спілкуванню керівнику «Лтави» та опозиціонерам вдалося домовитись: Микола Ляпаненко пообіцяв надати ефірний час на радіо наступного ж дня, а також - ефірний час на обласному телебаченні. Планується, що два представники опозиції проведуть дискусію з двома представниками Партії Регіонів