Програма «Життя міста»

У розділі: 14437 відео | АрхівRSS
На Полтавщину з усіх куточків України завітали лікарі та працівники Департаментів охорони здоров’я
159

На Полтавщину з усіх куточків України завітали лікарі та працівники Департаментів охорони здоров’я

Нагальні питання сучасної української медицини - розвиток ендокринології та перинатальної служби - обговорювали в Полтаві під час круглого столу головні та позаштатні спеціалісти Міністерства охорони здоров’я, фахівці провідних лікувальних та навчальних медичних закладів з усієї України. В рамках роботи розширеної виїзної Колегії медики відвідали лікувально-профілактичні заклади Полтави, серед яких - обласний Центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом та амбулаторія сімейної медицини № 3, найбільшу увагу звичайно приділили огляду міського клінічного пологового будинку та перинатального центру.

 Тетяна Косовська, заступник директора Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА
"Ми тішимось з того, що Полтава має такий заклад і, крім того, що до цього закладу приєднався ще й центр, який відкритий в рамках Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства». Але, тим не менш, це підкреслює той внесок, який робить Полтавщина в охороні здоров’я дітей"

Побаченим задоволені - відзначають спеціалісти МОЗ з питань акушерства та гінекології - адже в оглянутих закладах послуги породіллям та немовлятам надають на високому рівні.

 Лариса Янів, головний лікар Львівського обласного клінічного перинатального центру
"Треба відмітити, що в цьому стаціонарі фактично всі ці технології вже втілені: є і реанімація, і спільні, і відвідування. Скажемо, всі сучасні технології присутні"

Використання найсучаснішого обладнання у цих закладах та застосування інноваційних технологій зрозумілі: адже перинатальний центр відкрили ще минулого року, а в міському пологовому будинку нещодавно зробили капітальний ремонт.

 Наталія Удовицька, головний лікар Міського клінічного пологового будинку Полтави
"У нас современных индивидуальных залов 14, все они снабжены своїми санитарными комнатами, душевыми, унітазами, умивальниками. И увиділи 3 этажа послеродовых, на которых расположены 60 палат – все тоже индивидуальные"

В рамках круглого столу іще одне нагальне питання - сучасний стан практичної ендокринології та її подальший розвиток.

 Олександр Толстанов, заступник Міністра охорони здоров’я України
"Полтава тут пішла вперед, стосовно лікування саме діабету, який виник. Тобто ви перші в країні зробили систему, де людина має можливість за рецептом лікаря отримати інсулін в аптеці"

Як відзначає Олександр Толстанов, ця інновація дозволяє лікувати цукровий діабет не лише у вузьких спеціалістів, а й на рівні первинної ланки. У Департаменті охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації запевняють: питання надання первинної допомоги - одне з головних.

 Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА
"Все-таки більше стало приділятися з боку органів виконавчої влади питанню первинної допомоги. Наприклад, візьмемо такі питання, як інформатизація, забезпечення комп’ютерами, транспортом. Виділені ресурси на ліки. Тут різко все це збільшилося"

Також обговорили стан кадрового забезпечення для закладів охорони здоров’я первинного рівня - амбулаторій загальної практики сімейної медицини.