Програма «Життя міста»

У розділі: 13983 відео | АрхівRSS
Які карантинні обмеження послаблює Уряд
412

Які карантинні обмеження послаблює Уряд

Уряд підтримав рішення щодо пом'якшення карантинних обмежень з 22 травня.

"Водночас ми подовжуємо карантин до 22 червня та переходимо до адаптивної моделі. Це дасть змогу регіональним комісіям ТЕБ і НС посилювати протиепідемічні обмеження на місцях у разі виявлення спалахів захворювання. Або послаблювати їх, якщо це не суперечить встановленим обмеженням на загальнонаціональному рівні, а епідемічна ситуація відповідає трьом визначеним критеріям", - зазначив очільник Уряду Денис Шмигаль.

Послаблення протиепідемічних заходів здійснюватиметься на території регіонів, які відповідають таким ознакам:

1. інцидентність (середня кількість нових випадків коронавірусу за останні 7 днів на 100 тис. населення) складає менше, ніж 12 осіб на 100 тис. населення;

2. завантаження ліжок у закладах охорони здоров'я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком коронавірусу, становить менше 50%;

3. середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу складає більш ніж 12 на 100 тис. населення протягом останніх 7 днів.

При цьому, перегляд рішень здійснюється кожні сім днів.

«Міжобласні перевезення ми поки що не відкриваємо. Ми домовилися, що це буде на початку червня, як тільки епідеміологічна ситуація дозволить це зробити. Наголошую лише за умов, що в усіх областях епідеміологічна ситуація буде дозволяти. При цьому будуть локальні обмеження, рішення щодо яких будуть прийматися спільно з місцевою владою, щоб не експортувати вірус по цілій країні. Це і є модель адаптивного карантину», - зазначив Прем’єр-міністр.

Питання відновлення рейсових авіаперевезень і відкриття аеропортів буде розглядатися після 15 червня, коли країни-партнери почнуть відкривати свої кордони. 

«Поки аеропорти наших країн-партнерів закриті. Ми ведемо діалог з авіаперевізниками, і поки є спільна позиція, що швидше 15 червня немає сенсу відкривати роботу аеропортів», - пояснив Глава Уряду.

edbf933a-1ba2-4d31-aedc-effeb722ec06.jpg