Програма «Життя міста»

У розділі: 13969 відео | АрхівRSS
Незважаючи на пандемію коронавірусу, купальний сезон в Україні розпочнеться
330

Незважаючи на пандемію коронавірусу, купальний сезон в Україні розпочнеться

Незважаючи на пандемію коронавірусу, купальний сезон в Україні розпочнеться. Про це повідомив на своєму брифінгу заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Віктор Ляшко, заступник міністра охорони здоров’я:

- У цьому сезоні ми зможемо купатися. Ми провели певні консультації з Інститутом епідеміології та інфекційних захворювань НАМН і фахівці підтвердили, що морська сіль спільно з ультрафіолетовими променями знищує збудник коронавирусної інфекції, тому буде дозволено відкрити пляжний сезон в Україні.

За словами Віктора Ляшка, пляжний сезон на річках також буде відкритий. Заступник міністра охорони здоров’я зауважив, - в прісній воді збудник може виживати, але в річках з проточною водою інфікуватися досить складно. Це може бути тільки при близькому контакті. Відкрити купальний сезон планують і полтавці, але вода на сьогодні бажає бути кращою, - говорить Валентин Шаповал, лікар-епідеміолог, Полтавського лабораторного центру МОЗ України.

Валентин Шаповал, лікар-епідеміолог:

- Зараз останні роки, це із глобальним потеплінням із поганим відношенням людей до водойм, до річок, озер. Іде постійне забруднення.

Валентин Шаповал зауважує, - щорічний моніторинг прісних водойм почнеться з 1 червня та закінчиться 1 жовтня. Будуть робити різні аналізи, адже минулого року у водоймах міста виявили Гепатит А.

Валентин Шаповал, лікар-епідеміолог:

- У минулому році у нас в Полтаві був спалах Гепатиту А. Десь проти 18-го року у 7,2 рази. Це був Подол і Левада.

Підсумувавши, пан Шаповал закликав полтавців берегти водойми як зіницю ока, адже таке стрімке зростання інфекцій у воді, то в першу чергу людське ставлення.

Міські ж пляжі відкриють лише якщо це дозволить Уряд. Щонайменше до кінця цього тижня відвідувати такі місця не можна, адже на них діє заборона.