Програма «Життя міста»

У розділі: 13967 відео | АрхівRSS
На Полтавщині від коронавірусу одужали 218 жителів
427

На Полтавщині від коронавірусу одужали 218 жителів

На Полтавщині одужало 218 жителів. За минулу добу немає нових випадків захворювання на коронавірус, - про це повідомили на брифінгу в ОДА.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА:

- Хворіє по факту наразі 38. Значить офіційно десять летальних у нас випадків і всього зроблено ПЛР-тестів на сьогоднішній час 5 тисяч 47. За добу ми зробили 105 тестів. Черги наразі у нас немає.

Міністерство охорони здоров'я України оприлюднило інформацію, в якій зазначено, за якими критеріями в областях пом’якшать карантин. Полтавщина відповідно до них не готова до пом'якшення карантину.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА:

- Це інцидентність захворювання, у нас досить низький показник відповідно 0,6 - це завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я - тих самих, які покликані у боротьбі із Ковід-19 - це становить у нас 1%, 1,49% і третій показник - це середня кількість тестування ПЛР - 7,32.

За останнім показником Полтавщина не відповідає критерію щодо послаблення карантину та губернатор повідомив, що ПЛР-тести в області є, необхідності їх робити - нема. Загалом же лабораторний центр, що в Полтаві, може зробити за добу більше 250 тестів.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА:

- Ми зв’язувались із МОЗом, і ми надіслали листа щодо роз’яснення цього критерія і по відношенню до Полтавщини, тому що саме за всіма показниками ми - одна з найкращих областей в Україні. По динаміці щодо виявлення людей і тих, хто одужали. Наша позиція така, що ми відповідаємо критеріям послаблення карантину. Зараз чекаємо роз’яснень МОЗу.

На брифінгу вкотре наголосили, - носити маски потрібно обов’язково.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради:

- Коли йдеш по вулиці, то бачиш, що більшість людей, левова частка ходять без захисних масок, мабуть, чи то весна, чи стомленість карантину вона людей пригальмувала відчуття загрози перед хворобою. Я просто звертаюся до людей, що не потрібно гратися, тут потрібно витримати все, що від нас просять МОН.

Нині область очікує роз'яснення від МОЗ. Після цього повідомлять, чи пом'якшуватимуть карантин, чи ні.