Програма «Життя міста»

У розділі: 14416 відео | АрхівRSS
Подальша доля  Хорольського молококонсервного комбінату дитячих продуктів
302

Подальша доля Хорольського молококонсервного комбінату дитячих продуктів

Врятувати Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів від краху вже 8 років намагається колишній керівник цього підприємства Микола Гавриленков, та зараз доля комбінату залежить від рішення Полтавського господарського суду.
Ще у 2005 році Хорольський комбінат вже знаходився на межі банкрутства - розповідає Микола Гавриленков - і тоді керівництво підприємства та члени наглядової ради вирішили залучити інвесторів: щоб врятувати комбінат, який на той час мав великі борги.
Відповідно до договору про купівлю-продаж акцій, інвестор зобов’язався внести 25 мільйонів гривень і протягом 5 років не перепродавати підприємство третім особам, а також не змінювати його структуру - тобто виробляти дитячі продукти, збільшувати асортимент та покращувати якість. Втім, не так сталось - як гадалось.
 Микола Гавриленков, директор ТОВ «ХорольськийМКК ДП»
"Когда мы продавали контрольный пакет акций, комбинат закупал и перерабатывал в сутки более 400 тонн молока. Сейчас 20 тонн всего. Сокращают рабочих"

Отримавши 87%, покупці акцій, два роки відкладали внесення інвестицій, неодноразово назначаючи загальні збори акціонерів публічного акціонерного товариства «Хорольський молококонсерсний комбінат дитячих продуктів», які самі і відкладали на невизначений термін - продовжує Микола Гавриленков. Після двох років такої «плідної» роботи - інвестори викупили решту акцій - та ще й не за ринковою ціною, а за номінальною, запевняючи при цьому, що неодмінно виконають свої зобов’язання і гроші увільються на підприємство. Підтвердив це новий договір про сумісну діяльність і скликання чергових зборів. Які потім також відмінили. А згодом - говорить Микола Гавриленков - порушення договорів 2005-2007 років почалися одне за одним.
 Микола Гавриленков, директор ТОВ «ХорольськийМКК ДП»
"Эти акции были проданы, я даже сейчас точно не могу сказать – каким-то британским островам – за какую сумму тоже не знаю… Они грубо нарушили договор: первое, то, что не внесли инвестиций, второе – то, что перепродали предприятие"

Акції отримала Міжнародна комерційна компанія Нутрітек Інтернешнл Корп - це рішення з колективом Хорольського комбінату не узгоджувалось - говорить Гавриленков. За згодою інвестора , ця фірма віддала майно комбінату під заставу.

 Микола Гавриленков, директор ТОВ «ХорольськийМКК ДП»
"Они наш комбинат заложили, и взяли кредит на 2 миллиарда 500 тысяч гривен, хотя сам комбинат и одной сотой части этого не стоит"

Підприємство від цього на розвиток виробництва не отримало жодної копійки. Коли ж Микола Гавриленков дізнався про нові плани інвестора - продати комбінат голландській фірмі «Нутріція», яка раніше викупила аналогічний комбінат в Росії та ліквідувала його, для зручності реалізації власної продукції - керівництво ТОВ вирішило звернутися до суду для визнання договору купівлі-продажу недійсним. Нині ситуацію розглядають в Полтавському господарському суді. Прокоментувати справу чи пояснити свою позицію представники інвесторів відмовились.
Чергове засідання господарського суду відклали . Тим часом бідкається Микола Гавриленков - зменшуються обсяги виробництва,люди на підприємстві втрачають свої робочі місця, і подальша доля комбінату під великим запитанням