Програма «Життя міста»

У розділі: 11939 відео | АрхівRSS
Полтавці продовжують судитися із забудовниками стосовно квартир у незавершеній будівлі на б-рі Боровиковського, 11
83

Полтавці продовжують судитися із забудовниками стосовно квартир у незавершеній будівлі на б-рі Боровиковського, 11

Полтавець Валентин Гордійчук заплатив 50 тисяч доларів за неіснуючу квартиру. Чоловік розповідає: 5 років тому придбав житло у новобудові, яку мали звести протягом року за адресою бульвар Боровиковського, 11. Проте з паперу будинок так і не зійшов. За пів декади орендар землі - компанія «Полтавабудінвест» - яка й продавала житло, спромоглася лише на півтора поверхи. Пан Гордійчук каже: судові процеси тривають до цього дня. Відчутних результатів поки що немає. Зверталися вже і до міської влади, втім вони зволікають з допомогою.

Валентин Гордійчук, інвестор будинку за адресою бульв. Боровиковського, 11
«Міський голова Олескандр Федорович обіцяв допомогти у цьому питанні, але якби на кожну обіцянку клалася цеглина, ми б жили на сьогоднішній день у будинку.»

Пан Гордійчук - не єдиний, хто вклав кругленьку суму у перспективу - в будинку-примарі розпродано більше половини квартир. Мешканці всіма силами намагаються відстояти власні інтереси. Окрім юристів та влади залучають і громадськість.
Віра Маслак, представник громадської спілки «Полтавська громада»
«У судах, коли бачать, що присутні люди від громадськості, то активніше і принциповіше починають розглядати справи.»
Основні баталії точаться у судових залах. Чергове слухання відбулося у понеділок в обласному апеляційному суді. Розглядали скаргу прокурора області щодо звільнення від кримінальної відповідальності представників «Полтавабудінвесту» - панів Михайлюка та Жарого. Суд усе ж таки визнав відповідачів частково винними.
Ярослава Ребрик, адвокат
«Були вибрані окремі епізоди, які дійсно яскраво свідчать про те, що були правопорушення з боку даних осіб. Вони, відповідно до норм нового законодавства, є підставами застосувати до них лише штраф: до Михайлюка - 700 тисяч гривень, до Жарого - мільйон з чимось.»
Точку зору відповідачів нам дізнатися не вдалося. Сергій Жарий пообіцяв прокоментувати рішення суду пізніше - за місяць чи два. Поки що справу відправили на подальший розгляд. Однак полтавців такий хід подій не влаштовує - немає ані обіцяних квартир, ані грошей. Щоправда, здаватися вони не збираються і сподіваються, що правосуддя переможе.